| lacri a întrebat:

Ce parere aveti despre stiulul grunge? ( exemplu : kurt cobain )

Răspuns Câştigător
| venerra a răspuns:

Asa-i, 100% putem asocia nirvana cu stilul grunge. mi-a placut la nebunie grunge-ul, prima formatie de gen pe care am ascultat-o a fost alice in chains si apoi nirvana, soundgarden dar si pearl jam, iar acum cand ii ascult parca ma duce cu gandul la o intoarcere in timp si oftez greu...sad
dar cica ca va reveni in forta stilul grunge in urmatorii ani... ce fainwinking

6 răspunsuri:
| Alex >D a răspuns:

Grunge-ul a murit inainte sa se nasca... parerea mea. too bad...

| Chuck a răspuns:

Mor eu cand va aud cu purtatul.

| FearNoEvil a răspuns:

Fara el muzica rock nu ar fi fost cea care o cunoastem noi acum. La 15-16 ani eram innebunit dupa Nirvana. Pacat ca am crescut si m-am inmuiat. Oarecum. devil laughing

| pufuletenebun a răspuns:

Iubesc grungeul .si in special nirvana (sunt trupa mea preferata). .si alice in chains imi place si pearl jam...chiar daca la solist nu intelegi nimic din ce canta.soundgarden nu prea ascult... mi-ar fi placut sa traiesc in anii800-90.sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este super.Inainte ascultam si eu Nirvana dar nu mai ascult fiindca imi da o stare asa mai naspa fiindca ma gandesc ca Kurt s-a sinucic.In momentul de fata ma multumesc cu Pearl Jam si Temple of the dog.

| SecretPassion a răspuns:

Minunat!