| timidu89 a întrebat:

Ce părere aveți despre versurile: dragostea se stinge, iubirea învinge mereu?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că e faine de tot. Să le publici. Să participi cu ele la premiul lătrăturii române.

| LordCristobal a răspuns:

Sincer nu prea suna bine.
Iubirea și dragostea e una și aceleași lucru.As putea spune că e un pleonasm.
Ar suna mai bine in felul următor:atracția sexuală se stinge dar iubirea învinge mereu.
Cică e demonstrat științific că dragostea sau chimia între doi parteneri se consuma după trei ani și apare punctul critic al relație care o să fie un test pentru continuarea relației.