| Lolkkk a întrebat:

Ce sa fac, mama mi-a adus o chitară, mai trebuie sa ii pun corzi ca are 4 dar m-am gândit, oare ma pot duce la romanii au talent la anul daca învăț? Va rog sa nu imi ziceți nu poti ca nu o sa înveti până la anul pentru ca învăț si azi am invatat la ea, va rog o soluție pentru a invata mai bine?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Apeleaza la un profesor de chitara sa te invete, macar bazele

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Soluția este așa.
Când fiul meu Cristi era încă în liceul de muzică, secția vioară, exersa zilnic., pregătindu-se pentru conservator. Dar nu toată ziua, ca toți colegii lui, ci doar 1-2 ore. Totuși cânta mai bine ca ei. L-am întrebat cum reușește. A răspuns, eu pun suflet în ceea ce fac, adică pasiune.

| VoidEternal a răspuns:

Ca sa mergi la romanii au talent la anul daca pana acum nu ai pus mana pe chitara trebuie cu adevarat sa ai TALENT. Dar cu carul. Nu prea sunt acolo multe solo-uri de chitara care sa fi trecut prea departe.