| 123gabialexandra a întrebat:

Ce tip de microfon ar fi bun atunci când începi sa canti la evenimente?
Dar pe urma? (După ce începi sa ai mai mulți bani… laughing )
Mulțumesc!

1 răspuns:
| NLS a răspuns:

Pentru voce si evenimente live, e bine sa alegi un microfon condenser cu diafragma larga.
(categoria Large Diaphragm Condenser Microphones)

Pentru studio, indiferent ca vorbim de inregistrat istrumente sau voce, microfoanele dinamice ofera o fidelitate mai mare (adica distorsiuni mai mici), sunt sensibile la o gama mai larga de frecvente, in special cele inalte,
insa in acelasi timp au nevoie de sunete mai intense (sound pressure levels (SPL) mai mare).