| Ancutza05 a întrebat:

Ce tip de rock ascultati? heavy, black, death, viking,,, care sunt trupele preferate?

18 răspunsuri:
| KristalPop a răspuns:

Îmi place orice fel de rock şi metal, am doar câteva excepţii. Ascult heavy, death, black, hard rock, simfonic, viking ş.a.
Iar trupele mele favorite sunt Metallica, Iron Maiden, AC/DC, Megadeth, Cannibal Corpse, Manowar, Cargo, Sepultura, Marduk, Pantera, Scorpions, Queen, Judas Priest, Slipknot, Dimmu Borgir, Behemoth, Gorgoroth.

| Delicacy a răspuns:

Heavy metal.Am mai multe trupe preferate:Iron Maiden,Machine Head,Accept, Overkill, Anthrax, AngelDust, Metal Church, Riot şi altele :p.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că te referi la metal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heavy metal. Trupa mea preferata este Iron Maiden.

| MaskOfSanity a răspuns:

Viking rock există. De black rock n-am auzit, deci bănuiesc că te referi la metal.
Ascult folk, pagan, medieval, pirate, celtic, viking şi humppa metal, black metal, melodic death metal, thrash metal, symphonic metal, neo-classical metal, progressive metal, power metal, gothic metal, death metal, industrial metal şi classic metal. Sper să nu fi uitat ceva. Ar mai fi câteva genuri derivate, dar mă încurc în ele şi nu le mai precizez. Le-am menţionat decât la folk metal.

| Aneke a răspuns:

Îmi place orice fel de rock şi metal.

| Werepyre_Fallen_1994 a răspuns:

Ascult cel mai mult Metalcore si Deathcore. Metal "necontaminat" cu Hardcore nu prea... Dar totusi, sunt cateva melodii care imi plac foarte mult:
Heavy:
Metallica-Nothing Else Matters
Black:
Immortal-All Shall Fall
Gorgoroth-Sign Of An Open Eye
Death:
Deicide-Conviction
Cannibal Corpse-Make Them Suffer
Viking:
Bathory-Mother Earth Father Thunder
Amon Amarth-Twilight Of The Thunder God
Imi plac si de Rammstein

| MaskOfSanity a răspuns (pentru Werepyre_Fallen_1994):

Amon Amarth nu sunt viking metal. Cântă melodic death metal. Au doar versuri despre vikingi.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Werepyre_Fallen_1994):

De când Metallica cântă heavy şi Amon amarth "viking"?

| KristalPop a răspuns (pentru Werepyre_Fallen_1994):

Eşti prost, patetic şi analfabet totodată.
Dacă habar n-ai măcar nu te mai face de căcat.winking
Sfatul meu.

| Werepyre_Fallen_1994 a răspuns (pentru KristalPop):

Prost? Patetic? Analfabet? Serios? Ai idee ce vorbesti? Nu sunt nicuna dintre astea. Da, acum realizez ca am o vina pentru ca nu am stiut ce canta si am zis o prostie, dar asta nu inseamna ca m-am facut de rahat. Ca sa fiu sincer, studiez genurile/subgenurile pe care le ascult. Iar cum nu ascult Melodic Death Metal, nu am de unde sti ca Amon Amarth apartine acestui gen.
Sincer, sfatul tau nu m-a ajutat cu nimic, desi am realizat ca mai bine tac decat sa vorbesc aiurea.

| KristalPop a răspuns (pentru Werepyre_Fallen_1994):

Dacă nu ştii ce subgen cântă atunci de ce spui formaţiile ălea? Spune ce ştii, nu ce nu ştii. Dacă tăceai filozof rămâneai.

| Werepyre_Fallen_1994 a răspuns (pentru Woodenpints91):

Din moment ce Nothing Else Matters nu imi suna a Thrash, dar nici Speed Metal sau Hard Rock. Pe pagina de pe Wikipedia pentru Metallica scrie ca acestia canta Heavy Metal, Thrash Metal, Hard Rock si Speed Metal. Prin eliminarea acelor genuri, am zis ca e Heavy Metal. Daca am gresit, asta e.
In legatura cu Amon Amarth, deja am dat explicatie la raspunsul pentru ๔єคtђAngelComeFromнєℓℓ4U666.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Werepyre_Fallen_1994):

Îţi dai seama că ai spus nişte căcaturi mai cretine decât un parlamentar în campania electorală?

| kuchikisan a răspuns:

Creca la metal te referi...sau depinde eu asc rock mai nebun! de exemplu suicide silence~ you only live once, bvb, mai multe

| diana2513 a răspuns:

ACDC,Bon Jovi, Iron Maiden, Heavy Matel...

| Ancutza05 explică:

Dada la metal ma refeream big grin