| Croampa a întrebat:

Pentru cei care asculta rock, ce sub-genuri ascultati si care e trupa/trupele preferate? \m/

10 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Sincer sa-ti zic, niciodata n-am inteles care e treaba cu sub-genurile astea. Pur si simplu ascult muzica buna. Formatiile pe care le ascult si pe care ar trebui sa le incerci si tu sunt:
Bon Jovi, Europe, Scorpions, Metallica, AC/DC, The Killers, Holograf, Iris, System of a Down.

| RainmakerX a răspuns:

Nu sunt marele fan al muzicii rock dar mi-au lasat o impresie bunicica Fall out Boy, Imagine Dragons, Starset si Skillet.

| Sociopat a răspuns:

Death metal, alternativ, industrial, grunge, hard rock
Gojira
Tool
A Perfect Circle
Puscifer
Nine Inch Nails
Alice In Chains
Led Zeppelin
Judas Priest
Pearl Jam

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu metal- Cold,Drowning Pool,HU,Breaking Benjamin

Hard rock-SOAD, Disturbed, Aerosmith, Bon Jovi, A7X,GNR,Heart

Christian rock-Skillet,Red,Ashes Remain,Nine Lashes,Fireflight,TFK

Metalcore-Last Hope,AA,Framing Hanley

Groove-Element Eighty

si de ce nu, gothic metal- Evanescence, Nightwish, Whitin Temptation

Heavy metal-Queen, Metallica, Godsmack

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii deja. (^^)

| spiridus25 a răspuns:

Melodic-Within Temptation
Metalcore-Black Veil Brides,
Numetal-Linkin Park
Gothic-Evanescence
Alternative-Vita de Vie
Hard Rock-Aerosmith
Punk-Simple Plan
Thrash-Metallica
Grunge-Nirvana
Heavy-AC/DC
Groove metal-Pantera
Glam-Skid Row
Speed-Iris
Psychedelic-Pink Floyd

| Green66 a răspuns:

Când ascult rock, asta ascult: Pantera, Metallica, AC/DC, Cargo și Iris.

| LoveMeForMe a răspuns:

Artic Monkeys (indie rock)

| AndreeaLoL28 a răspuns:

Alternative
Fall Out Boy si Imagine Dragons

| Jeleuroz a răspuns:

Bvb, bon jovi, gunes rosses.