| Quander a întrebat:

Ce trebuie la o chitara electrica(aplificator, cablu etc.). Vreau sa stiut tot: de ce e nevoie si ce e optional

2 răspunsuri:
| allthegoodnamesaregone a răspuns:

Pai pentru inceput, iti ajunge un amplificator, cablu si o pana. Sunt pack-urile acelea pentru incepatori si ai acolo ce iti trebuie. In caz ca doresti, poti sa iti iei un tuner, husa, eventual un stativ, si pedale pentru efecte.

| madyuki a răspuns:

Pai da, in primul rand amplificator si cablu, astea sunt obligatorii. Poti sa iti mai iei un procesor(ti-ar fi foarte util big grin). Ai nevoie si de o husa, pentru ca e foarte sensibila si o pana pentru chitara. Asta-i tot. Funda?