| MazgaNucleara a întrebat:

am o intrebare pentru chitaristi: pedala de la chitara electrica ce face mai exact? creaza efecturile acela de chitara electrica...adica distorsiunea aia care o mai poti face prin aplificator apasand butonul de overdrive? am nevoie de un raspuns urgent! dau funda! am concert la sfarsitul lui maibig grin

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Sunt pedale cu mai multe efecte sau cu unul singur de tip Wau-wau sau fuzz, tremolo, etc.
Dispozitiv Wau-wau, mecanic însă, au unele chitare montat chiar pe corpul acestora dar au dezavantajul că dezacordează destul de repede chitara respectivă.
Pune fundiţa la chitară şi digitaţie rapidă!