| VitoScarletta a întrebat:

Cea mai buna trupa Metal?
Pentru mine e Metallica din mai multe motive dar care e a voastra

9 răspunsuri:
| syd a răspuns:

Nirvana

| VitoScarletta explică (pentru syd):

Nirvana nu e metal

| syd a răspuns (pentru VitoScarletta):

E mai hardcore decat metal

| VitoScarletta explică (pentru syd):

Esti prost? abia daca e rock normal. Macar stii ce inseamna hard rock sau metal?

| syd a răspuns (pentru VitoScarletta):

Hard rocku si metalele is cantece de leagan pe langa nirvana

| VitoScarletta explică (pentru syd):

Ok esti troll sau complet retardat dar sper ca esti troll

| syd a răspuns (pentru VitoScarletta):

Spera ce vrei, nu poti schimba realitatea obiectiva

| Zaharia_Lorin_2000 a răspuns:

Trupele mele preferate sunt Iron Maiden, Slayer si Death. Nu pot sa decid sincer care imi place mai mult, dar cred ca ar fi Iron Maiden. Riffurile sunt foarte catchy si basul isi face simtita prezenta, Bruce este un vocalist excelent, cu o voce aparte, pe care fie o iubesti la nebunie, fie o urasti. Dar ceea ce deosebeste Iron Maiden de alte trupe e faptul ca melodiile lor contin, de multe ori, versuri cu caracter istoric.(The Trooper, Aces High). Pana acum nu am mers la niciun concert de-al lor, sper sa vina iar in Romania cat mai curand. Slayer, de asemenea, sunt o trupa foarte constanta. Chiar si albumul lor nou, Repentless, se afla printre albumele mele preferate de la Slayer (pe langa Reign in Blood, South of Heaven, Seasons In The Abyss). Nu si-au schimbat niciodata sunetul lor caracteristic, dar nici nu au devenit repetitivi, reusind mereu sa scoata cate un album cu ceva substanta. Au influentat destul de mult si scena death metal, multe trupe inspirandu-se din alumul Reign in Blood. Apropo de death metal, sa trecem la Death. Cred ca aceasta era cea mai buna trupa de death metal alaturi de Morbid Angel. Melodiile lor sunt destul de imprevizibile, trecand cateodata de la riffuri mai incete direct la cele foarte rapide, specifice death metalului tehnic. Chuck, de asemenea, avea o voce uluitoare. Mare pacat ca trupa s-a despartit imediat dupa ce Chuck a murit. Cat despre Metallica, fara suparare, dar nu mi-au placut cam niciodata. Totusi, îi respect, fiind o trupa importanta in scena trash metal. Imi pare rau daca am sunat ca un poser in unele parti, am vrut ca mesajul sa fie cat mai concis.

| VitoScarletta explică (pentru Zaharia_Lorin_2000):

Iron si Slayer sunt in top si la mine sa fiu sincer desi nu le am ascultat asa de mult si des cum ascult metallica dar da sunt trupe foarte bune si daca nu iti place nu esti obligat fiecare cu gusturile lui. Mie imi plac pentru cei din 90 pentru ca James de acum se vede ca ramane in urma cu vocea si Lars se simte ca a imbatranit. La Iron au mai fost schimbati membri dar la metallica din 83' decat bassistul a fost schimbat si desi nu se vede pe albume la concert iti dai seama ca au o varsta