| Iubitulmeuhusky a întrebat:

Chiar nu-i înțeleg pe cei care pun întrebări de genul: Ziceti-mi și mie melodii noi sau muzică nouă că plec pe Lună și nu am ce să ascult; nu contează ce gen e. Care-i faza? Ascultă ce genuri li se impun sau cum? Nu-si cunosc gusturile sau merg pe principiul " Ce ascultă majoritatea e cea mai bună muzică"? Sunt confuză. straight face

16 răspunsuri:
| RockNbeer a răspuns:

Nici eu nu ii pot intelege pe oameni astia care cer muzica noua, de parca muzica ar fi ceva aliment care se strica in timp si nu il mai poti manca.
Nu uita de:"Daca nu am auzit la radio/tv respectiva melodie ii naspa".

| Iubitulmeuhusky explică (pentru RockNbeer):

Dacă o să se continue cu astfel de idei o să asculte numai Salam si Guţă că aia pun 2 cuvinte, un refren şi gata hitul. Sau Inna şii ăstia. Plus că mai e aia: "Dacă nu a apărut într-un scandal sau în tabloide e nimeni". Tragic.

| RockNbeer a răspuns (pentru Iubitulmeuhusky):

Nu imi pare rau pentru ei, chiar ma bucur ca nu intalnesc astfel de persoane la concertele/barurile prin care frecventez, sa-si asculte rahaturile lor pentru creiere desumflate si sa lase metalele in pace.

| Iubitulmeuhusky explică (pentru RockNbeer):

Nu-i intalnesti dar totusi exista. Si se inmultesc, asta-i problema. Daca ar fi 10-12 acolo nu ar fi nimic rau, dar sunt cu sutele, poate mii, si numarul creste. O sa invadeze Globul cu...

| RockNbeer a răspuns (pentru Iubitulmeuhusky):

Nu exagera...laughing
Nu or sa te impedice respectivii sa iti poti asculta trupele preferate, sau iti este frica ca or sa te converteasca? laughing

| Iubitulmeuhusky explică (pentru RockNbeer):

Nu mi-e frică ca or să mă convertească, pentru că nu ar putea...dar pur și simplu la asta mă gândesc, adică majoritatea or să asculte chestiile astea noi gen Asking Alexandria sau Bvb și or să uite de trupele legendare, clasice. Și acum mă uit la unii care nu au auzit de Pink Floyd sau de Led Zeppelin si totuși se dau mari metaliști că ascultă Aa, bvb si fir sau mai stiu eu ce. Și dacă se uită de trupele care au făcut istorie, sau nu o să le mai asculte nimeni în 20-25 de ani o dăm din rock în pop, house sau orice prostie. Nu sună la fel rockul/metalul al trupelor astea "la moda" cum sună Metallica sau Megadeth. Plus ca revin la "muzica noua", care vor sa o asculte astia de pun n intrebari identice si care se gandesc ca muzica veche, clasica, BUNA, este rea, urata, poate chiar satanica straight face Si asta noua e geniala ca na, e noua.

| RockNbeer a răspuns (pentru Iubitulmeuhusky):

Sa inteleg ca te deranjeaza ca respectivi asculta chestiile astea?
Muzica de ****, pareri in necunostinta de cauza au existat si vor exista in continuare

| Iubitulmeuhusky explică (pentru RockNbeer):

Nu...adica da, putin. Pentru ca astia or sa domine lumea cu muzica lor straight face

| RockNbeer a răspuns (pentru Iubitulmeuhusky):

Ciudata perspectiva mai ai si tu...
Sunt de parere ca muzica de **** va domina lume in momentul in care nu vor mai exista posibilitati de a canta/asculta muzica buna.
Cum noi astazi suntem departe de o asemenea soarta, nu ar trebui sa ne facem griji de existenta aceste "muzici", muzica de **** a existat si va exista in continuare.

| BlueByte a răspuns:

De obicei asa este:
Au impresia ca ce asculta majoritatea este cea mai buna muzica.
Sau poate cei care pun astfel de intrebari vor sa vada daca se afla printre raspunsuri melodii pe placul lor si pe care nu le cunosc.Un fel de selectie.

| inconscient a răspuns:

Eu consider ca scopul acestor intrebari este de a afla ce asculta majoritatea, dorinta de cunoastere, de nou, pentru ca la un moment dat te saturi sa asculti mereu si mereu aceleasi melodii, ajungi sa le stii mai bine ca pe lectia de la scoala!
Dar pe langa plictiseala asta e si dorinta de a cunoaste personalitatea celorlalti, deoarece caracterului unui rocker este diferit de al celui ce asculta Beethoven sau Mozart!
Nu asculta ce ce genuri li se impun, dar cum am spus si mai sus vor sa mai cunoasca si alte genuri de muzica.
Asta e parerea mea, insa daca tu ai o alta parere eu o respect! O seara buna! happy

| Iubitulmeuhusky explică (pentru inconscient):

Eu mă gândeam la faptul că la ei muzica nouă e cea bună, că aia veche, gen '80, '90 e depăşită şi că nu are niciun rost să o mai asculţi. Cam la asta mă gândesc când aud de "muzică nouă". Dar ma bucur ca am aflat si parerile altora big grin

| inconscient a răspuns (pentru Iubitulmeuhusky):

Eu urasc "muzica noua", de fapt nici nu se poate numi muzica, este doar un negativ de rahat unde se mai aude rar cate un cuvant, doua, trei, care se repeta la infinit si pe care se misca pitipoancele sa-si arate "comorile"! laughing big grin
Eu ascult muzica veche, dar nu imi place sa o numesc asa, pentru ca este mereu noua in inima mea si imi place, chiar daca sunt singura din scoala care o asculta! laughing
De fapt si prietena cea mai buna e de aceeasi parere ca si mine! De asta e cea mai buna!batting eyelashes
Oricum, muzica, care era acum un an noua si o asculta toata lumea acum e R.I.P. laughing
Asta e diferenta intre muzica noua si muzica buna!

| Iubitulmeuhusky explică (pentru inconscient):

Cam la asta ma refeream si eu laughing

| LoreMitten a răspuns:

Hitler e devina.

| LoreMitten a răspuns:

De vina* blushing