| anonim_4396 a întrebat:

Cine este de parere ca muzica dim prezent (difuzata la radio sau diverse canale) este o tampenie? Adica melodiile alea au numai refren care se repeta pe parcusul intregei melodii, eventual la inceput zice cineva nu stiu ce, in prezinta numele, anul etc.
Cu toate ca exista vorba : "Gusturile nu se discuta" dar in pana mea cum sa asculti asa ceva?! E ca si guma de mestecat : la inceput are gust bun iar mai spre sfarsit...
Cine este de acord cu mine?

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

S-au pus o mie de întrebări de genul ăsta. Oamenii normali la cap știu că ăsta este adevărul, ai dreptate, dar nu vezi că nu se încumetă niciun șmecher din-ăsta care ascultă muzică de la radio să comenteze? Sunt prea idioți pentru asta. Tot ce rezolvăm cu întrebările astea e să reamintim crudul adevăr, iar și iar și iar.

Adevărul chiar doare, dar, asta e. Până la urmă, ție ți-ar plăcea să asculte toți cocalarii cu creastă și ochelari de soare cu ramă albă ce asculți tu? Mai bine îi lăsăm dracu pe ei cu muzica lor, și noi ne vedem de viața noastră. Oricum nu vom schimba nimic. Singurii oameni care răspund la întrebări de genul ăsta sunt cei care au aceeași părere ca și tine. Deci, fail.

| CRISS69TM a răspuns (pentru TeoPT):

Deci sunt cei care cunosc muzica, si nu sunt axati pe un anumit gen, adica nu au in creier un singur canal.intr-adevar oamenii care judeca si apreciaza calitatea este infima in ziua de azi.predomina prostia omeneasca, de aceea suntem in situatia actuala.

8 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Sincer, și eu sunt de acord cu tine... îmi place să ascult muzica pentru starea pe care o simt când o ascult, nu pentru simplul fapt că mă face să mă mișc.

| Sharlyzz a răspuns:

Da, sunt de acord.Chiar daca sunt adolescenta imi pot da seama ca muzica din prezent este o tampenie.Personal,ascult rock, deci nu prea am legatura cu muzica comerciala, dar totusi o auzi, e peste tot, iti intra in cap acele versuri, si se repeta, si se repeta, si se repeta la nesfarsit... O porcarie.

| CRISS69TM a răspuns (pentru Sharlyzz):

Odata ce vei invata sa ignori, prostia si tot si tot ceea ce nu-ti este de folos, chiar auzindule nu au cum sa te sa te afecteze in niciun fel.

| Hash001 a răspuns:

Sunt de acord dar ce sa-ti fac? Asta este, poate muzica simfonica nu era asa frumoasa in trecut precum astazi.

| CRISS69TM a răspuns:

Ai perfecta dreptate. 99 la suta nu au gust de la"nastere". nu se poate compara nici pe departe cu dance, eurodance, italo-dance, disco, italo-disco, rap, euro-dance, euro-disco, raggae, blues, a anilor 70-80-90. din 2000 exista foarte putina muzica de calitate.

| mickeye a răspuns:

Exact.Muzica românească nouă e de rahat. Au apărut sute de cântărețe ca ciupercile după ploaie..INNA,Alexandra Stan.
dacă stau bine să mă gândesc, asta nici nu e muzică.

| Alesssya a răspuns:

Eu sunt intrutotul de acord!