| Mony_5137 a întrebat:

Cine imi spune cum sa mixez o melodie? Adica sa introduc mai multe parti din alte melodii si le bag intr-o singura melodie! ( daca intelegeti ) big grin
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| dantedante a răspuns:

Ai nevoie de unul din aceste programe
Adobe audition
Sony soundforge
cubase
audacity
goldwave
etc

1 răspuns:
| philosoph a răspuns:

Ce vrei tu sa faci, nu e foarte complicat.
Ingrediente:

•programul Virtual DJ;
•Putina muzica (e.g. p1=piesa 1; p2=piesa 2; p3=piesa3);
•Indemanare.
Mod de preparare:
-Se porneste VDJ-ul si se pune p1 pe primul disc, tragand piesa peste el(nu o porniti!). Apoi se pune p2 pe discul al doilea. Ai grija ca crossfader sa nu fie la mijloc, ci sa fie la p1(bara aia mica de jos de la mijlocul ambelor discuri, sa fie spre stanga). Se porneste player-ul 1.
-La momentul dorit, se porneste playerul 2(p2 nu se va auzi).Si se schimba treptat crossfader-ul de la stg. spre dr. (avand grija ca tranzitia dintre p1 si p2 sa se auda bine(logic!)) p1 v-a incepe sa nu se mai auda, iar p2 se v-a auzi din ce in ce mai tare.
-In timp ce se reda p2, punem p3 pe player-ul 1, si facem acelasi lucru, numai ca de la p2 la p3 (de la dr. spre stg.).
Si astfel se face o prajitura de melodii.
P.S.: Daca vrei, mai adaugi cate un efect... ceva.
Sper ca ti-am fost de ajutor