| DreamAutopsy a întrebat:

Cine mai ascultă rock românesc? (Cargo, Iris.)

Răspuns Câştigător
| Bogdanux a răspuns:

Chiar aici sunt.Si nu numai Cargo si Iris.Ar fi mai Compact, Krypton,
Phoenix, Celelalte Cuvinte, Holograf etc.

Chiar acum ascultam "Celelalte Cuvinte - Daca vrei" ca sa incerc sa scap de durerea de cap at wits' end

11 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

@Necrophagist

Eu doar am zis cele mai cunoscute trupe, tu ai punctat cu trupe pe care nu le stie toata lumea.Sa nu uitam si de trupele de progresiv/pop rock din perioada comunista (poti cauta pe net "formatii rock serie de compilatii" si o sa vezi la ce ma refer).

| Bogdanux a răspuns:

Sconcsiş, e superba piesa.Au cumva vreun album lansat?

Dar de asta ce ziceti?

http://www.youtube.com/watch?v=ckTsWDJEK9I

| Sconcsiş a răspuns:

Eu. Preferaţii mei sunt Celelalte Cuvinte :X
Uite aici o melodie faină:
http://www.youtube.com/watch?v=q1uPDWnnr_Q

| Necrophagist a răspuns:

Da,Bogdan le-a cam zis pe majoritatea.Ar mai fi Trooper,Bucovina,Indian Fall dacă nu mă înşel,Cadavrul,Agathodaimon deşi cam germani,Dispersia,Psycho Symphony,şi ar mai fi, puţin cunoscute dar bune în domeniul lor, să mulţumim myspace-ului

| Necrophagist a răspuns:

Bogdan,da,îmi amintesc.Am completat cu chestii necunoscute, apreciam că ai inclus bine clasicii.

| DreamAutopsy explică:

@Fujito nu trebuia sa te obosești să-mi răspunzi la întrebare, m-am hotarât să nu mai bag în seamă oamenii mediocrii și jalnici ca tine oh go on

| DreamAutopsy explică:

Bucovina e printre preferatele mele big grin

| DreamAutopsy explică:

@Sconcsiş
@bogdan
Superbe melodiile love struck

| morphin a răspuns:

Cargo-da,Iris-da,Phoenix-da,Vita de vie-da. Deci Eu! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu unu ascult, sunt unele trupe care chiar imi plac

| Fujito a răspuns:

In general persoanele care umbla pe strada in negru chiar si vara si au un par '' bogat '' si cateva semne sataniste