| gorlan a întrebat:

Nu este chiar o intrebare dar... Astazi din curiozitate am intrebat multi oameni ce trupe de rock romanesc stiu si cele mai multe raspunsuri pe care le-am primit au fost "in romania nu exista trupe de rock", cand am auzit asta mi-a cazut fata, adica doar maxim 10 persoane din vreo 100 si ceva au auzit de iris si cargo? Vreau sa stiu si eu de la voi... mai este cineva care asculta rock romanesc? Daca nu de ce? Daca da de ce? Si inca o intrebare voi ati auzit de iris, altar, cargo, phoenix? (sunt trupe romanesti)

5 răspunsuri:
| MaiBineAnonimDecatCriticat a răspuns:

Da,ascult rock romanesc pentru ca mi se pare cel mai bun.
Si evident,am auzit de Iris,Cargo, Phoenix, Trooper. happy

O zi buna!

| zdrangoi a răspuns:

Da, mai sunt destui care asculta rock romanesc.
cauta videoclipuri cu trupele astea :
semnal m
progresiv tm
sfinx
mondial
directia 5
implant pentru refuz
taine
magica
kumm
negura bunget
travka
altar
sanctuar
celelalte cuvinte
abigail

| soraGrime a răspuns:

In general ascult rock strain,dar cateodata ma apuca 'patriotismul' si bag Bucovina,Trooper,Phoenix sau Luna Amara(si multe altele,ma rog).Mi se pare stupid sa traiesti intr-o tara unde in general se face rock bun si sa nu asculti ca nu mai e 'cul' sa fi patriot.O piesa buna ramane buna,indiferent din ce colt al universului ar veni.
Si ca tot veni vorba de rock,ma bucur ca mai exista 'rocherasi' pe TPU-ul nostru cel de toate zilele, asa ca, ce-ai zice sa dai o privire pe blogul meu dedicat exclusiv muzicii bune.
http://real-music-zone.blogspot.com/

| DiamondEyes a răspuns:

Truda \m/

Răspuns utilizator avertizat