| XatomisX a întrebat:

Trupe romanesti de muzica rock in afara de iris, trooper, truda si cargo altceva vreau happy

Răspuns Câştigător
| Decrepit a răspuns:

Omul cu Sobolani,Sincarnate,Martolea,Tiarra,White Walls,Grimus,Coma,Luna Amara,Urma,InnerRay,Stillborn,E.M.I.L.,Sarmalele Reci,Timpuri Noi,Antract, Les Elephantes Bizzares, Metropol, Carpatica.

Agathodaimon sunt nemti, dar au avut vocalist roman un timp si cateva melodii scrise in romana.Acu',zic sa-ti las si una din cele mai bune ale trupelor de care ti-am zis, sa-ti faci o minima idee : http://www.youtube.com/watch?v=dGcoty6R7gA

Ah,da si, sa nu uit de singura trupa romana de post-rock, Semiosis, good stuff : http://www.youtube.com/watch?v=d8LmHUwbVIU

Daca te satisface si un "synth-indie-avantgarde-rock" sau cum s-o numi exact, ai Moonlight Breakfast, desi s-ar putea sa-i gasesti prea soft, pentru a fi numiti rock, desi canta exact ceva pe stilul indie rock : http://www.youtube.com/watch?v=qCwJePjF4qs

7 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

+Haos,Pavilionul 32, Pansament,Razna,The Mono Jacks,Snails,Toulouse Lautrec,Afonia,Implant pentru Refuz,Spiritual Ravishment,Manifest, Los Pogos, Recycle Bin, Nivelu' 4, Garagatze,Critica Radicala, Ska-nk, Protex, Sport sangeros3, Fluturi pe asfalt,Fjord,Omat, Radical din val, Theory of Mind, Cityscape Drawn in Black Ink, Robin and the Backstabbers...si etc, etc.

| onasis1961 a răspuns:

trooper
holograf
vita de vie
vama (veche)
proconsul ( are cel mai bun bassist din Romania, florin x-bass barbu)
cargo
luna amara
pasarea colibri
semnal m
progresiv tm
sfinx
mondial
directia 5
implant pentru refuz
taine
magica
kumm
negura bunget
travka
altar
sanctuar
celelalte cuvinte
abigail

| KristalPop a răspuns:

A.G. Weinberger
Abigail
ACT
Aghast
Aia
Akral Necrosis
Altar
Anomaly
Antract
ApocalipS
Argus Megere
Avskild
Bruma
Bucovina
Cadavrul
Cap de Craniu
CASH
Celelalte Cuvinte
Chiroptera
Darken My Grief
Deathdrive
Dordeduh
First Division
Frozen
Gothic
Grimegod
Grimus
Hathor
Kandaon
Korruption
Krepuskul
L.O.S.T.
Legacy
Legion
Leprosy Abscess
Luna Amară
Lupu' cel Rau (îi cunosc personal pe toţi)
Magica
Metal Throne
MotorAct
Necrovile
Negură Bunget
Nexus
Omul cu Şobolani
Open Fire
Pillfed
Pistol cu Capse
Progeria
Phoenix
Psycho Symphony
R.U.S.T.
Sanctuar
Satanochio
She-Wolf
Sick
Sincarnate
Sphera Noctis
Staccato
Syn Ze Sase Tri
Taine
Ura de după uşă
Vena Cava
Vile Obsession
Dacă mai vrei, îmi spui.

| Delicacy a răspuns:

Magica.

| duuh a răspuns:

Bucovina.

| Rockerul2012 a răspuns:

Pe www.rockromania.ro gaseti numai trupe/piese de rock romanesc.

| Dobre_Alex_1998 a răspuns:

Nu stiu