| Georgethx a întrebat:

Cine poate sa-mi dea si mie melodii bune dar sa nu iau copyright pe youtube dau funda!

Răspuns Câştigător
| Naяutσ a răspuns:

Medison - Harry feat. Skrein (Bare Noize Remix)
Zomboy - Organ Donor
Emalkay - Fabrication
Bar9 - Piano Tune
Doctor P - Big Boss
Example - Kickstarts (Bar9 Remix)
Crissy Criss & Youngman - Kick Snare
J. Rabbit - Sexy Party
Datsik - Nuke 'Em
Feed Me - Blood Red
Feed Me - Cloudburn
Skrillex - First of the Year (Equinox)
Example - Last One Standing (Doctor P Remix)
Flux Pavillion - Bass Cannon
Flux Pavillion - Got 2 Know
Flux Pavilion - I Can't Stop
We Bang - Smash the Floor
We Bang - That Party Track
Skream - Filth
Skream - Midnight Request Line
Roksonix - Just Jokes
Roksonix - C'mon Now
SKisM - Power
Zedd - Dovregubben (Original Mix)
Excision & Downlink - Existence VIP
Excision & Datsik - Deviance
Zomboy - Game Time
Redneck - I'm not Skrillex
Rusko - Woo Boost
Rusko - Get Ya Cock Out
Benga - 26 Baselines
Benga - Smack Your ***** Up
Diplo & Datsik - Pick Your Poison
Chrispy - Inspector Gadget (Dubstep Remix)
TC - Where's My Money (Caspa Remix)
Downlink - Gamma Ray
Bar9 - Extort
The Prodigy - Take Me To The Hospital (Rusko Remix)
Excision - Get To The Point (feat. Liquid Stranger)
Skeptiks - Cobwebs
Skeptiks - Under the Bed
Zomboy - Pirate Hooker
Dj Madd - Better With You (Akira Kiteshi Remix)
Downlink - Station 6
Datsik - Mechano
Bar9 - Motion
Flux Pavillon feat. Foreign Beggars - Lines In Wax
Plan B - Love Goes Down (Doctor P Remix)
Genetix - Hangin'
Dansette Junior - Paranoid (Tom Encore Remix)
Emalkay - Critical Hit
Zeds Dead feat. Omar Linx - Out Of Blood
Skrillex feat. Foreign Beggars & Bare Noize - Scatta
Foreign Beggars feat. Chasing Shadows - Typhoon
Sekklow - Be Alright
Benny Benassi feat. Gary Go - Cinema (Skrillex Remix)
DJ Fresh - Fight
Skrillex - Reptile
Dubsidia - Elerahatroshockk
Dubsidia - Kill Humans
DUBSIDIA - GANJA MONSTA
Mord Fustang - The Electric Dream
Pance Party - Fun Factory

4 răspunsuri:
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Trebuie sa te indrepti spre melodiile Creative Commons. Ce inseamna Creative Commons? Mai pe intelese, inseamna ca ai liber sa folosesti orice este sub aripa CC pentru ca autorul care a creat acel continut, fie el video sau audio, a renuntat intr-un fel la drepturile lui de autor, iar acum continutul creat de el poate fi folosit de oricine, fara sa incalce vreo regula a drepturilor de autor. De obicei cei care folosesc un astfel de continut in proiectele lor, trebuie sa specifice in descriere creatorul coloanei sonore, de exemplu.
Nu poti folosi melodii ale cantaretilor, gen Connecte-r, Alex Velea, Smiley, Inna, Akon, 50 Cent, Katty Perry, Eminem, etc. fara acordul caselor de discuri si implicit fara acordul lor. Mai bine nu te bagi in asa ceva. Oricum, YouTube-ul are un sistem de detectare a coloanei sonore ce este sub drepturi de autor, asa ca nu prea ai ce face.
Daca tu creai acea coloana sonora pe care o folosesti, atunci era in regula pentru ca tu detineai drepturile de autor.
Ca un exemplu de site de unde poti descarca melodii Creative Commons este SoundCloud. Accesezi SoundCloud si faci o cautare cu "Creative Commons" sau "Creative Commons songs" sau orice fel de combinatie. Le asculti si le poti descarca de acolo.

| Georgethx explică (pentru TechnologyWebBrowsing):

Wisz melodiile care mi le-a dat naruto sunt bune sau sunt cu drept de autor

| TechnologyWebBrowsing a răspuns (pentru Georgethx):

Acum nu stiu politicile fiecarui artist. Ar trebui sa stau sa caut informatii despre fiecare din acea lista.
Uite aici un articol de pe site-ul oficial Creative Commons Romania cu cateva piese sub licenta libera: http://goo.gl/JDC3Mt - cu ocazia asta afli si cateva informatii suplimentare a ceea ce am spus eu mai sus.
Din cate am vazut pe site-ul oficial Creative Commons, nu cel din Romania, poti cauta melodii, imagini si videoclipuri ce se afla sub CC, ceea ce inseamna ca, cel putin teoretic, poti folosi liber acel continut: http://search.creativecommons.org/

| ribe a răspuns:

Google?