| SexyGirlSweet1998 a întrebat:

Cine poate sa-mi spuna exact ce gen de muzica e 'Memories' a lui Nicole Cherry? happyfundita

Răspuns Câştigător
| Mădă0611 a răspuns:

Reggae.

9 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Daca si melodia aia e raggae...

| SexyGirlSweet1998 explică (pentru CautNume):

Adevarat e pe stilul reggae, dar tot nu suna a adevarat reggae. Eu care ascult reggae la greu si nimic nu a sunat asa pana acum laughing
Peace♥

| Duucu a răspuns:

E pop, 100% pop.Nu asculta ceea ce zic alții.Reggae-ul are specific versuri despre rasfatarianism/obiceiuri d-ale lor/fumat ganja/pace/Africa etc... iar vocea ei nu se potrivește deloc cu un astfel de gen.Deci este pop, ba chiar cu puțin rap, că la ce voce are aia...

| SexyGirlSweet1998 explică (pentru Duucu):

Da,stiu ca reggae-ul este despre cultura rasta, fumatul canabisului si toate d-astea.Dar melodia aia e un fel de reggae(foarte putin) amestecat cu rap(80%) Si adevaratul reggae nu suna ca vocea micutei aleia. happy

| Crucified a răspuns:

Manele.

| Dreezy a răspuns:

E pe stilul reggae zic eu

| SexyGirlSweet1998 explică (pentru Dreezy):

La fel am zis si eu pana sa aud la altii zicand ca e ba rap, ba pop si alte genuri.Desi si eu cred ca e reggae.

| Dreezy a răspuns (pentru SexyGirlSweet1998):

Rap nu e sigur, sunt ascultator de rap de vreo 6 ani. pop nu prea suna. cred ca reggae ramane...

| thugxz a răspuns:

Reggae