| GalinaBlanca a întrebat:

Cine se pricepe la separat intstrumentalul de o piesa? am nevoie de ceva.Ma poate ajuta cineva sa imi faca? Nu vreau nume de programe de ditat, vreau pe cineva care se pricepe si vrea sa faca asta. Funda

5 răspunsuri:
| BaiatulAnonim a răspuns:

Nu poti extrage instrumentalul de la o piesa cu niciun program. Instrumentalul ori il iei de la cei care au compus melodia, ori mergi la un studio sa o reinregistreze, dar na, costa destul de mult.

Răspuns utilizator avertizat
| BaiatulAnonim a răspuns (pentru GalinaBlanca):

Cum sa te fac sa intelegi...ce vrei tu sa faci e ca si cum ai vrea sa modifici un cuvant dintr-o poza la o pagina de carte... vocea si fundalul sunt amestecate, nu suprapuse happy

Răspuns utilizator avertizat
| BaiatulAnonim a răspuns (pentru GalinaBlanca):

Ca sa obtii un negativ trebuie sa mergi la un studio de inregistrari si sa platesti ca sa ti se "recompuna" piesa pe care o doresti.