| Mâcrofon a întrebat:

Cine vreti sa reprezinte Romania la Eurovision 2012?

35 răspunsuri:
| frumusik96 a răspuns:

Andreea Balan sau Inna

| ElectricChapel a răspuns:

Pai daca am dori sa castigam am putea trimite un artist roman, de talie internationala, adica Inna, Alexandra Stan, Deepcentral, Xonia, Anda Adam. Important este ca artistul sa fie tanar (pentru ca media de varsta a celor care se uita la ESC e de 30 de ani), iar melodia sa fie cat mai dance (dar nu clubing)

| Sandraa_4560 a răspuns:

Andra sau Paula Seling

| oanamaria a răspuns:

Normal si sigur ar fi sa trimitem un artist care are bani,se va ocupa singur de promovare,show si restul detaliiilor si cunoscut astfel incat sa fim increzatori in calitatile sale vocale,pentru ac suntem una din putinele tari de la Eurovision care au trimis voci bune in fiecare an.
Anul asta a fost bataie de joc,nu show,nici macar haine frumoase,nu lumini,nu fundal,am avut unul dintre cele mai urate show-uri,ma mir ca am terminat asa de sus, si chiar la egalitate cu rusul, care a avut un supershow.
+ca fiecare flacara care palpaie o secunda a costat "numai" 2000 de euro.Azerbaihjanul a investit in fiecare an cate 2-3 miliane de euro, iar noi abia de am putut plati taxa de participare de 100 000 de euro.
Sper ca Inna ne va reprezenta.Sigur va fi in top 5 si tot ce face o face in mod profesionist, plus ca are f.multi fani in Europa.

| TestoasaRoz a răspuns:

Vama veche laughing whistling zic si eu

| catalinmodan a răspuns:

Inna sigura am lua locul 1 sau 2

| EduardTPU a răspuns:

Chiar nu stiu dar daca tot veni vorba de Inna, cred ca ar avea sanse mari de tot,pentru ca are deja notorietate, iar daca ar avea si o piesa pe masura(dar nu clubing, house din astea) ar putea iesi din competitia asta pe locul 1!

| Rucsiii a răspuns:

INNA clar. Am auzit-o cantand live, merge bine. Show face, e cunoscuta mai in toata lumea, deci o pozitie cat mai sus ne-ar apartine.Cred.Acuma...la cat de iubita e ea in Romania.nu stiu ce sa zic.Ca nu ne prea cunoastem valorile.sad si Paula Seling ar fi o solutiehappy

| SmileBăi a răspuns:

Logic ca LaLa Band!

| DannutzΦ a răspuns:

Eu as zice Inna ok are multi fani din alte tari si fanii vor vota in continuu deci eu as zice inna

| crazygirl4you a răspuns:

In primul rand nu cred ca vom castiga vreodata locul I. Nu ca nu am avea pe cine sa trimitem dar...sa fim seriosi. unde s-ar putea tine in Romania un asa concurs de talie internationala? In mall?laughing. Ne trebuie cineva care are o voce impunatoare ( paula seling si ovi) dar si cineva care este cunosc peste granita( inna, alexandra stan). Va trebui sa ne gandim foarte bine pe cine o sa alegem. Oricum cu paula si ovi si cu mihai trstariu ne-am apropiat foarte mult de locul I. Locul III zic eu ca a fost foarte bunhappy. As vedea-o pe andra pentru ca ea chiar are voce in comparatie cu unele pitipoance de la noi. Acum ramane la alegerea poporului...care e cam nedecisa in acest moment. Ne trebuie cineva care nu merge acolo doar pentru show si promovare. Succes la cautari:* Hai ROMANIA!

| alinbrd a răspuns:

Andra si cel care a iesit pe locul 3 la Romanii au talent, facand un duet desigur.happy

| LeiAdrian a răspuns:

Sa mearga din nou Paula Seling si Ovi.

| Pawy a răspuns:

Claudia Pavel, Hi-Qhee hee

| cristi11234 a răspuns:

Dan teodorescu, horia brenciu in niciun caz inna

| cristi11234 a răspuns:

Si stiu ca dan teodorescu a mai participat odata si a pierdut dar a avut o melodie praf

| biliuzz a răspuns:

Alexandra Stan-are multi fani in strainatate, care ar putea vota pentru Romania

| SorinaM30 a răspuns:

@ Alex/ @ Samitzy : La Eurovision se canta LIVE! happy Ce credeti ca ar face Morandi sau Deepcentral live? rolling eyes. Tre' sa trimitem pe cineva care chiar are voce si face atmosfera. Si normal, cu o melodie buna. In 2010 cu Paula & Ovi a fost cel mai ok.Nu e de ajuns doar sa ai vocea Innei [nu e cine stie ce], trebuie` mai mult de`atat. tongue Ca asa a fost si Elena Gheorghe in 2009 parca si n`a facut mai nimic...si nu are Inna voce mai buna ca a ei!hee hee).

| Danyy8 a răspuns:

Deepside Deejaysbig grin

| ioanna0joan a răspuns:

Inna sau antonia!

| maryus_6158 a răspuns:

Paula Seling, Ovi, Luminita Anghel si Mihai Treistariu

| Andadeyu a răspuns:

Andra sau inna

| selena123mihaela a răspuns:

Vreau sa participe inna la eurovizion, sigur vom lua locul 1 deoarece inna este cunoscuta peste tot, canta frumos

| selena123mihaela a răspuns:

Vreau sa participe inna

| selena123mihaela a răspuns:

Inna

| vio_4472 a răspuns:

Mi se pare ca ar trebui sa participe mihai treistariu, andra

| cosermihai a răspuns:

Am impresia ca este site-ul lu' Inna. Filtreaza tot ce-i convine si ce nu-i convine. Este o nimeni in drum fara voce, de altfel nici nu canta ea, iar marele talent si succes constau doar in acea intamplare ca s-a logodit cu proprietarul casei de discuri Roton. Cine mai are ceva de comentat sa comenteze. ASTA ESTE ROMANIA dinainte de Revolutie, A FOST, A RAMAS SI VA FI PE VECI ASA. Telefoane, nepotisme, pile, in rest nimic.

| cosermihai a răspuns:

...iar despre Andra ce sa mai povestim, pot spune doar atat, ca e nevasta lu' smecheru' ala de Maruta, care detine control total asupra show-bizz-ului din Romania. Ei se ridica, ei se coboara, ei se premiaza si ei se osaneaza. In rest, multa sanatate si Bravo Romania: ai ramas tot de unde ai plecat in urma cu 22 de ani - un popor de tampiti!

| Amalia2011 a răspuns:

O asteptam pe Leticia. Dreaming of you anul asta a fost una din favoritele publicului.happy

| rroberttw a răspuns:

Antonia