| deniel a întrebat:

Compun muzica cum pot sa o promovez?

6 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Myspace, facebook, garageband, ilike - sunt si locuri unde iti poti face prieteni din bransa, colaborari etc. e deci un loc bun de pornire. Daca ai feedback corespunzator mergi spre radio si ceva live. Calea mai depinde si de genul muzical. Lucrurile se contureaza treptat si pe masura ce cunosti lume, important e sa ai de la inceput muzica bine realizata. Poti sa lasi un link?

| hamsterx a răspuns:

Pai cred ca ai vazut si tu pe youtube tot felul de videoclipuri
iti faci si tu la fel unul, doar cu piesa nu neaparat si imagini, apoi il promovezi. le spui prietenilor sa intre pe link ei il vor da mai departe si poate poate cineva cunoaste pe altcineva care se ocupa cu "recrutari" de tinere talente.sau incearca pe la emisiuni, sau pe diferite site-uri happy bafta multa si sper sa auzim de tine:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=4Ike44n1Lrw# e in promovare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite o trupa in promovare sh canta excelent in comparatie cu tine
http://www.youtube.com/watch?v=V04NQ5hfVck

| Skiper a răspuns:

Pentru inceput deschideti in radio, si baga'ti 'muzica' dupa aceea o poti baga pe un site,, si va fi downloadata cu siguranta!