| Bzt_Anca_2000 a întrebat:

Iubesc muzica, dar niciodata nu imi vin inspirati sa compun melodii. S.O.S.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu toti suntem facuti pentru a compune melodii.
Daca ai talent la asta, incearca sa compui o melodie despre ceva ce iti place, poate asa iti vor veni mai usor cuvintele in minte.
Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu incerca sa scoti mereu rime.Fa niste propozitii cu mesajul pe care vrei sa-l transmiti (subiectul melodiei) si dupa il ''modelezi''.Dar pentru a compune muzica iti trebuie (nu neaparat dar e mult mai usor) un instrument pentru a putea face si partea instrumentala (negativul). Asculta muzica inainte de a incerca sa compui. Diferite genuri, melodii mai ritmate ca The Beatles-Yesterday.Si mai ales, inspira-te din viata ta, pune-ti sentimentele pe hartie si sigur o sa-ti iasa.