| anka a întrebat:

Credeti ca a meritat Germania locul intai la Eurovision?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

EXCLUS! shame on you
Paula si Ovi au fost impecabeli, bestiali, grandiosi! Un show fantastic, incredibil, de-a dreptu spectaculoc! applause thumbs up Bravo, Paula! Bravo, Ovi! applause Au fost fantastici, mai mult decat perfecti (mai frumosi, sexosi big grin, relaxati, atragatori...decat in semifinala)! applause Locul 3 pentru Romania este egal cu locul 1 (daca ne numeam Russia sau Germania, eram castigatorii detasatiwinking )! Sau am un exemplu mai bun: daca aveam piesa Germaniei, ieseam pe ultimile locuri din clasament, nu ne-ar fi votat nimeni (doar vechea, buna Moldova). oh go on A fost o prestatie grandioasa si m-au facut foarte mandra de ei, de Romania! applause

Singurul lucru care imi umbreste fericirea, este faptul ca Germania a iesit pe locul 1 angry, din punctul meu de vedere nu-l merita deloc! Trebuia sa se claseze in cazul cel mai bun pe locul 5 (si sunt foarte generoasa cand spun astawinking big grin ). Sunt aproape sigura ca victoria Germaniei a fost aranjata, stabilita d'inainte. Pacat! Rusine! shame on you Nu sunt suparata ca suntem pe locul 3, ci din cauza faptului ca Germania s-a clasat inaintea noastra pe nedrept angry (Lena are o piesa bunicica si doar atat! nu e de locul 1, nici de 10 nu e! not listening ), insa Turcii au fost cu adevarat buni, ca si noi, si n-am nimic cu ei, chiar ma bucur ca au iesit in TOP 3 impreuna cu noi! thumbs up
Felicitari, Paula, Ovi, Romania!winking applause Mersi pentru aceasta victorie (eu asa o simt, ca pe o victorie adevarata applause )! rose

P. S. love struck multumiri Moldovei pentru cele 12 puncte (unicile pe care le-am primit in concurs)! rose Scuze ca noi n-am fost la fel de uniti, loiali sad, desi voturile mele personale au fost in primul rand pentru Moldova (nu inteleg cum de i-au iesit doar 10 puncte din partea Romaniei it wasn't me ), apoi Turcia si Ucraina. Mi-e rusine, dar sper ca la anul n-o sa se mai repete. blushing

28 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

In nici un caz! shame on you

| FucktheSystem a răspuns:

Nu ...erau piese mult mia bune.
Dar nici romania nu merita locu 3 oh go on
Am ajuns la concluzia ca la eurovizion ai sanses sa castigi pe doaua crieterii :
1. politice&geografice
2. daca melodia e cat mai naspa posibil
Imi pare rau sa zic dar eurovizionul nu mai merita vazut straight face

| cornel a răspuns:

Nu

| Floreenofficial a răspuns:

A falsat la greu
numai refrenul l-a cantat bine!sad

| Andrei Robert a răspuns:

Nu a meritat... voce de *****:(
Dupa mine top 3 e format din:
1.Romania --> Paula Seling & Ovi - Playing With Fire http://www.youtube.com/watch?v=xqDnxKGFK1Q
2. Turcia --> Manga - We Could Be The Same http://www.youtube.com/watch?v=Pdw27j_usP0
3.Azerbaijan --> Safura Drip-Drop http://www.youtube.com/watch?v=54qYAw9qtRc
...si nu pentru ca sunt roman ci pentru ca melodiile acestea sunt cele mai tari:D...coloana sonora, versurile, etc:)

| cornculapte a răspuns:

Eh, mie mi-a placut piesa Lenei foarte mult. Cu siguranta a meritat. Inainte voiam sa castige Danemarca sau Cipru, dar acum ma bucur ca a castigat Germania. happy

| Brotacelu a răspuns:

Nu,
Eu as fi vrut Romania, Turcia sau Azerbaijan parca si Albania a cantat mai bine ca germania

| Summer Memories a răspuns:

Categoric NU!
Piesa nu este de Eurovision, e doar un hit.

| Fvn a răspuns:

Nu!

| Elena1234456 a răspuns:

Sincera sa fiu NU! Piesa Moldovei era mult mai reusita, s-au votat mai mult pe criterii politice si geologice.Romania a iesit pe locul 3 ceea ce m-a uimit, felicitari Paula si Ovi!

| Ana-Maria94 a răspuns:

Nici gand a fost o piesa oribila...nici macar in primele 10 nu trebuia sa fie.au fost melodii mult mai bune, noi meritam sa castigam.

| gabriela007 a răspuns:

Mie mi-a placut mult piesa Germaniei, ce aveti cu fata.are 19 ani, atunci a fost ziua ei happy. Era si logic sa nu castige Romania, caci daca venea Eurovizionul la noi, il faceam in grajd, cu lumina de la bec...deci, e mai bine asa. Felicitari Paula, Ovi, mi-a placut peisa voastra, trebuia sa fie pe locul 2, a fost o diferenta foarte mica sad

| dedddddd a răspuns:

Nu cred laughing straight face merita sa castige turcia love struck

| pedaladeacceleratie a răspuns:

DA! Mi-a placut mult mult mult Germania. Cred ca a fost corect clasamentul (primele 5)winking

| geoolina a răspuns:

Cel putin eu cred ca nu parerea mea e ca a cantat groaznic

| CC7 a răspuns:

Nu prea a fost ceva deosebit, adica mie mi s-a parut ca Paula a venit cu o melodie exceptinala am fi meritat noi locul 1.

Răspuns utilizator avertizat
| Addaaa99 a răspuns:

Nu
trebuia
locul 1 turcia
2. romania
3 germania

| vykkusor a răspuns:

Nu cred ca au meritat...Moldova a fost mult mai buna decit Germania.

| Drums a răspuns:

Niciodata...cik aia din germania e o fata inocentalaughing avea si tatuaj aceasta faca cumintelaughing bravo ROMANIA

| ElyElyna a răspuns:

Mie mi-a placut Germania, dar cu siguranta erau voci mult mai bune si mai frumoase cum ar fi : Ucraina, Romania, Turcia, Islanda, Franta si inca o tara cu un interpret fabulos Spania.

| Maria2894 a răspuns:

Consider ca au fost voci si cintece mult mai bune si frumoase...

| alecsandra_8291 a răspuns:

Nu, deoarece cred ca a fost doar pentru. cauze politice; dupa mine ar' fi cam asa : 1.safura-drip drop
2. paula sh ovi
3. alyosha ( ucraina) - sweet people ( ceea ce spun versurile e foarte adv. )

| SaȘha_7030 a răspuns:

Eu una zic nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuuu
A fost origil.
Si s`a auzit ca draq
scuze...:d
dar asta e adevarul.straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. A fost una dintre melodiile cele mai slabe, dupa mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca si voci cele mai bune au fost:
1. Ucraina
2.Georgia
3.Romania

| yagmur a răspuns:

Mai bine era romania sau cyrups sau franta! Franta mi-a placut cel mai mult