| HardcoreCountry a întrebat:

Va vine sa credeti ca am castigat locul 3 la Eurovision?
Nu mi se pare ca melodia noastra a fost chiar atat de buna.
Melodia de anul trecut era mult mai buna decat aceasta...
Si nu mi se pare ca Germania merita locul 1, danezii fiind mai buni.

6 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Mie mi-a placut mult Moldova, dar Paula & Ovi au fost mai buni ca Elena Gheorghe (parerea mea) - macar au si dansat.

| Firefly a răspuns:

Mie personal mi-a placut melodia romanilor, Paula Seling are o voce minunata si melodia a fost chiar buna, spre deosebire de melodia de anul trecut( Romania nici macar nu se afla in Peninsula Balcanica)
Meloda Germaniei a fost buna, a avut un ritm foarte fain si mi-a placut ca a fost o melodie simpla cu un mesaj usor de inteles, o melodia simpatica. Mi-a placut ca interpretarea a fost simpla, artista nu a avut costum sclipitor, nu a avut nevoie de jocuri de lumini-totul a fost simplu si frumos.Totusi nu cred ca merita locul 1.
Melodia de pe locul 2 mi-a placut si ea a fost diferita de celelalte piese din concurs, totusi nu cred ca merita acest loc.
Mie mi-a placut foarte mult melodia de la Azerbaijan, cred ca merita un loc mai bun.
http://www.youtube.com/watch?v=2fS80W-b44s
Melodia ce a reprezentat Moldova nu mi-a placut deloc.Cantareata era imbracata ca o pitipoanca.Singurul lucru interesant in toata prestatia a fost barbatul cu saxofonul care dansa ca un gay.
Cred ca si Ucraina merita un loc mai bun. Piesa a fost superba.
http://www.youtube.com/watch?v=XbLA0wLI-dE

| gabriela a răspuns:

Am fost mai buni decat locurile unu si doi...cu siguranta!

| anka a răspuns:

In ceea ce priveste Germania iti dau dreptate: au fost mult mai multe piese care meritau locul intai. Ma gandesc ca Germania nu e atat de afectata de criza si e in stare sa sustina un concurs de o asemenea amploare la anul. In ceea ce priveste Romania m-ai lovit unde ma doare. Paula e baimareanca de-a mea, e o fata care a muncit mult sa ajunga aici cat despre piesa depinde de gusturi. Mie chiar mi-a placut. Bravo Paula si Ovi!

| kevincosty a răspuns:

Iti dau dreptate Germania nu a fost atat de bune, in schimb a fost sustinuta de multe tari.Parerea mea este ca pentru Germania a fost foarte favorizata melodia fiind promovata destul de mult prin medii online.Ma bucur totusi ca am luat locul 3. Meritam cel putin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, meritam, am avut o melodie buna, foarte bine interpretata live, show...meritam chiar locul 1hee hee. Melodia Germaniei, in schimb, mi-a parut una dintre cele mai slabe.