| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca Lady Gaga e satanista? Imi place foarte mult de ea insa daca e imi voi schimba putin parerea...

54 răspunsuri:
| MalinaH a răspuns:

Nu e satanista ci e noncoformista.asai mai excentrica.
si eu sunt fana lady gaga happy

| Petronela a răspuns:

Daaa

| Iubesc Limonada a răspuns:

Citeste despre ea pe secreteleluiloendal.ro si-ti vei schimba cu siguranta parerea.

| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a răspuns:

Mie imi place foarte mult de ea.nu cred ca este satanista.ca fiecare persoana publica.incearca sa fie cat mai mult in centrul atentieihee heeindiferent de mijloacele in care procedeazatongue parerea meahappy

| Nimic special a răspuns:

Nu cred, fiecare are stilul lui propriu. Ea e mai extravaganta e altfel.straight face

| marya a răspuns:

NU IN NICI UN CAZ! e super tare ladya gaga e ea mai in fipta da nu cred

| marya a răspuns:

Nu cred in toate pro***le aparute pe presa sa nu crezi si mie imi place de ea!

| uNu_2249 a răspuns:

1)poate sa fie, daca iti place de ea nu are rost sa iti schimbi parerea doar pentru ca altora nu le place;
2)termenul asta,, satinista''... e putin cam primitiv... e tanara, e putin cam,, crazy'', asta doar pentru ca ii place sa atraga mereu atentia asupra sa si ii place sa fie mereu pe prima pagina.Asta o face sa para o ciudata, o face intentionat sa fie in centrul atentiei.Si pana acum aceasta strategie a dat roade din plin.

| Mony a răspuns:

NU, doar stilul ei este asa mai ciudat, te face sa crezi ca este, da de fapt nu este
eu o ador:X:X:X::X:X:X:X:X:X

| ZeldaSay a răspuns:

Ei bine nu stiu sigur daca si ea este dar! Producatorul ei in trecut apartinuse unei gasti de,, Satanist''-persoane care se drogau si omorau pers. nevinovate el arata asta in videoclip. create de el cel mai bine se observa in Alejandro deoarece in primul rand : Alejandro=Alexandru=Antihrist
. In al doilea rand,, Coroana'' din capul ei nu este o coroana ci sunt 3 coarne. Lady Gaga are 3 coarne asemenea lui Baphomet.Baphomet...diavolul cu 3 coarne
Crucea întoarsă de pe hainele de călugăriţă ale lui Lady Gaga. Crucea întoarsă este văzută în genere ca un simbol satanic, deoarece pare a nega martiriul lui Iisus.
Lady Gaga face sex cu Antihristul ( se observa in video. cu barbatul din pat).
Lady Gaga se transformă într-o fiinţă luciferică.
După ce are sex cu Anticristul, Lady Gaga, în videoclip, experimentează un orgasm, iar, după acesta, trupul ei se transformă (destul de macabru) într-o figură hidoasă care se dizolvă uşor în lumina…luciferică. Oameni imbracati in negru, emisarii Satanei.Deci Lady Gaga spune ca se roaga zi de zi ff mult. dar ea nu crede in Dumnezeu ( atunci la cine se roagahee hee ). Lady Gaga este satanista.ADEVARAT! NU MINT!

| PrivateGod a răspuns:

Satanista?laughing
Nu cred! E ea ciudata dar nu ajunge pana acolo=] Poate e afonista dar Satanista...slabe sansehappy

| BiaJ a răspuns:

Nu.Nu cred.Eu zic ca asta e stilul ei.love struck Si imi place de ea.love struck
:*

| EduardGa a răspuns:

Sub nici o forma. Lady Gaga nu e satanista, Lady Gaga e excentrica si exhibitionista. Ce inseamna aceste doua lucruri la un loc? Inseamna ca incearca prin acea "sclipire" sa iasa din tipare, sa iasa din comun si din uzual, fara sa ii pese de opinia nimanui, nici macar a presei. E un lucru de admirat, dupa parerea mea. Nu multi oameni pot face asta. Multi incearca, insa nu multi reusesc. Lady Gaga insa da in penibil cateodata, cand de multe ori te intrebi: poate fi Lady Gaga mai "Gaga" decat Gaga? Ei bine, da. Cu fiecare aparitie, cu fiecare haina si coafura, Lady Gaga socheaza. O iubesc pe Lady Gaga din 2008 de cand a aparut, o apreciez si acum, insa mi-e dor de imaginea ei de la inceput. Daca vrei sa o vezi pe Lady Gaga in concert in Budapesta, pe 7 noimebrie, 2010, nu ezita sa ma contactezi sa iti zic cum poti ajunge acolo. Eu cu siguranta nu voi lipsi, pentru ca cine stie cand va ajunge in Romania si cum Ungaria nu e departe de Romania... here we go.

| EduardGa a răspuns:

Trebuie sa fii nebun sa crezi ca Lady Gaga e satanista sau ca face parte dintr-o secta, sau ca promoveaza nu stiu ce religie oculta, antica. E o tampenie. Multi nu stiu ca de fapt, Stefani Joanne, adica Lady Gaga, face parte dintr-o familie de italieni, oameni credinciosi, ea insasi urmand cursurile unei scoli private, romano-catolice din Manhattan, numita " Convent of the Sacred Heart". Insa din pasiune pentru muzica, a renuntat si s-a inscris la cursurile universitatii din New York, " Tisch School of the Arts". Am gasit un link destul de interesant, ce vine in sustinerea voastra, a celor ce sustineti ca Gaga e de fapt o papusa a vreunei grupari: http://revolutiaiubirii.wordpress.com/......lluminati/

| flyleaf22 a răspuns:

Nu e nici satanista, nici nu ii place sa fie excentrica si nici macar credincioasa. Gaga face parte din grupul illuminatilor
detalii aici: http://vigilantcitizen.com/? p=1676

| flyleaf22 a răspuns:

@HumanOid daca ai sti ceva istorie ai realiza ca nu e vorba de "vreo grupare". Illuminatii au pornit razboaie, au inventat religii, au creat comunismul si s-au descotorosit de el cand nu le-a mai fost de folos (vezi vizita lui rockefeller in urss - reformele lui gorbaciov). ei au doborat turnurile gemene si tot ei conduc mass media si, implicit industria muzicala. semnele lor le gasesti la artisti ca rihanna, jay z, lady gaga, kanye west, beyonce etc.

| JBeebsAndUsher a răspuns:

Pfoai. o urask pe lady baba :-&:-&:-&

| DiiDii_3743 a răspuns:

Cine te-a mintit?
gaga nu e nici satanista nici drogata nici mai stiu eu ce...
lui gaga ii place sa socheze de-asta se imbraca asa
vrea sa fie diferita de toti ceilalti
si tocmai de invidie apar tot felul de zvonuri
asa ca... stai linistita ca nu e nimic in neregula cu gagawinking
sper sa-ti fie de folos raspunsul meu!
daca ti-a fost de folos... FoOnDiTsA plS...kIsS!
sper ca raspunsul meu ti-a fost de ajutor!

| Florys a răspuns:

Ce te face sa crezi ca Lady GaGa e satanista?

| iankey04 a răspuns:

Voce buna si femeie frumoasa, emo-isto da. ti 2 palme si trezeste-te

| adryyy a răspuns:

Citeste asta si sigur te vei convinge;) http://www.lovendal.net/......anismului/

Funda?

| sweetyangel a răspuns:

Mda cu siguranta ledy gaga e satanista si multa lume zice asta putem observa asta dupa combortamente deci ati vazut cum in fiecare videoclip apar secventse in care isi acoper un ochi? ala are legutura cu anubis ceva de genu sau cand isi face mana asa in forma de sase si si-o pune la ochi sasele ala vne de la numarul 666 daca nu v-ati dat seama ala e nr diavolului si la fel si fulgerul ei si acum si melodia aia judas deci o luam logic iuda a fost cel care la tradat pe isus si aia spunea asa:im in love with judas sau ceva de genu insa tot legat de asta, asa in concluzie sunt indragotita de iuda adica cum ar veni de pacatsi videoclipul prea excentric mult prea excentric si era o secventsa cum ea ar fi maica fecioara deci pur si simplu bataie de joc na acum imi dau seama ca nu ea a facut coregrafia si versurile insa nah nu stiu parerea mea si a multor dintre prietenii mei este ca lady gaga e satanista si dpa nume pare cam dusa adica am citit ca inseaman naiv prostut etc etc

| alexH a răspuns:

Tipic romnesc.
Si daca ar fi, care e problema? Satanista sau nu, e muzica, si daca-ti place, de ce sa nu asculti? Daca nu, asculta despre aurul si talentul marelui Nicolae "the king" Guta.winking

| Cathy_1290 a răspuns:

Nu stiu dar mi se pare...

| oxaz a răspuns:

In clipul alejandro are o cruce lipita pe p*** plus ca o copiaza pe Madonna care era si ea obsedata de calugarite si ii placea sa blasfemieze

| oxaz a răspuns:

Daca nu e de ce nu-si vede de treaba ei si-si lipeste o cruce imensa pe organu ei gras si bisexuat.

| lucika_6383 a răspuns:

Ei astea-s povesti ea e destul de normala doar ca asa e stilul ei. in unele reviste scriaiu ca ea e si transexual. ca acolo are ceva barbatesc dar toate sunt balade naturale. nu crede in nimic daca iti place. nu asculta tot ce se spune despre ea.

| AdyDinamo123 a răspuns:

Pha voi nu va dati seama de lady gaga...scrieri pe youtube ''mesaje subliminale'' si o vedeti cate chestii satanice sunt in reclame si in videoclipurine lui lady gaga

| bGdwOw a răspuns:

Da este satanista un om sau ceva critic nu mai stiu a luat fiecare melodie aiei si a citit cuvintele invers. Iar in melodie fiecare cuvant citit invers scrie despre satana si Rihanna idemwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, nu este satanista este doar stilul ei excentrc de a fi de a se imbraca, este modaliatea de de afirmare si de atrage atentia happy
are o voce foarte buna si este o femeie frumoasa