| Jameson a întrebat:

Credeti ca muzica ascultata de o persoana spune ceva despre acea persoana? Dati exemple.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

E o mica diferenta dar nu ai cum sa cunosti pe cineva de la niste melodii fara sa vezi de ce e in stare.

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Sunt de părere că muzica pe care o ascultă un om reflectă în mare personalitatea lui, ne putem da seama cât e de complex și care sunt preocupările lui, iar anumite melodii reflectă stările lui de moment.
Muzica e și ea un mijloc de comunicare și poate spune multe despre un om.

| Ecea a răspuns:

Normal.
Daca un om asculta house spre exemplu,si spune ca este o muzica buna, inseamna ca nivelul lui de percepere, pe cale de consecinta este minimal.Creierul persoanei respective este la fel de simplu ca muzica pe care o asculta.Un om care poate intelege doar "bum bum bum", asta spune multe despre el.

| Dean1996 a răspuns:

Eu cred ca muzica ascultata de o persoana spune multe lucruri despre persoana respectiva.De exemplu, o persoana care asculta manele cu siguranta nu pricepe anumite lucruri, nu poate avea gust in muzica.Persoanele care asculta muzica care chiar inseamna ceva,transmit un mesaj,sunt cele sensibile, sentimentale, sau open minded.De exemplu eu ascult My Chemical Romance,si pot spune ca sunt de acord cu principiul "Be yourself" [daca vei asculta MCR, si te vei documenta, macar de dragul acestui raspuns vei vedea ce vreau sa-ti spun]. Consider ca e foarte bine sa te 'dezlantui' si sa fi cine esti.Consider ca muzica poate vorbi in locul tau.Mereu cand cunosc o persoana una din intrebarile mele esentiale este "Ce muzica asculti?".Imi dau seama de foarte mult dupa acest raspunshappy. Bineinteles,ascult si alte formatii: Avenged Sevenfold,Bon Jovi, Adam Lambert, Papa Roach.

| mgtow a răspuns:

Nu are treaba cu acea persoana.

| Jameson explică (pentru mgtow):

Asa zici tu? eu cred totusi ca are o legatura laughing

| mgtow a răspuns (pentru Jameson):

E o mica diferenta dar nu ai cum sa cunosti pe cineva de la niste melodii fara sa vezi de ce e in stare.