| RockableHu a întrebat:

Credeţi că pot învăţa să cânt la chitară dacă iau cursurile de pe net? Adică pot fi bună, ce părere aveţi? Nu vreau cu profesor şi vreau totuşi să învăţ singură, se poate? Şi... Dacă da, îmi daţi vă rog un site cu aşa ceva? Mulţumesc! Voi acorda fundiţă!

3 răspunsuri:
| RockNbeer a răspuns:

Poti invata si fara lectii de pe net, insa trebuie sa-ti placa extrem de tare chitara

| Thunderstruck a răspuns:

Normal ca poti, cum zice si RockNbeer, mie mi-a placut extrem de mult, stateam si inca stau toata ziua cu ea in brate si am invatat fara lectii, am invatat din imagini acordurile, apoi am invatat sa citesc tab-uri, si a evoluat totul de-aici.

| Pinky2000 a răspuns:

Ce fel de chitara ai? http://www.lectii-de-chitara.ro/2011/09/note-grif-chitara/. Cam atat am gasit... Totusi este bine sa inveti cu un profesor specializat in chitara. Succes!