| Marius0012 a întrebat:

Am si eu nevoie de o parere avizata. Stiu destul de bine sa cant la chitara clasica si acustica, si vreau sa-mi achizitionez o chitara electrica.Credeti ca se poate invata fara profesor?

1 răspuns:
| MadalinaMihai a răspuns:

Daca deja stapanesti chitara acustica si clasica, o sa iti fie foarte usor sa faci tranzitia pe electrica. Dintre cele trei pe electrica e cel mai usor sa canti deoarece sunt corzile mai moi, iar teoria muzicala este aceeasi pentru toate instrumentele. Sunt aceleasi forme pentru game si arpegii si in final acelasi acordaj. In concluzie daca esti motivat si iti place...go for it. Prietenul meu a invatat singur.