| cristianorudi7 a întrebat:

Cui ii place muzica lautareasca veche si care sunt interpretii preferati?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Faramita Lambru, Barbu Lautaru, Marcel Budala, Gica Petrescu, Tudor Gheorghe, Romica Puiceanu, Luminita Soare, Dona Dumitru Siminica, Cornelia Catanga, Nicu Stanescu, Maria Lataretu si... etc. Pot sa scriu o pagina A4 si cred ca n-am sa termin. Cauta pe Youtube si Trilulilu. Mie-mi place orice muzica frumoasa. Imi place si muzica moderna si opera, etc.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

M-as bucura daca as sti ca esti mai bine. Cred ca ai fost bolnav si n-ai putut sa dai o funda. E semnul de multumire pe acest site.

| cristianorudi7 explică (pentru Salontanul):

Imi pare rau k nu ti-am dat funda, dar chiar nu imi amintesc daca sau cand trebuie sa iti dau. Daca imi spui unde o sa iti dau si funda...

| Salontanul a răspuns (pentru cristianorudi7):

Idiot! Nu-mi mai trebuie! Ai pus o intrebare la care ti-am raspuns chiar aici unde scrii. Cum dracu' nu stii?! Nu stii sa citesti?