| troleibuz a întrebat:

Va plac manelele si muzica lautareasca? De ce?

19 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Muzica lautareasca imi place. Manelele niciodata, sunt facute pentru cei cu inteligenta aproape de 0.

| Emazio a răspuns:

Doar lautareasca si neomanelele, pentru ca sunt amuzate. Manelele in general mi se par de ****

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da.
Nu știu de ce. Îmi place în primul rând că sunt cântate în variante "acoustic", live.
Nu iau în seamă versurile, mă încântă doar notele, efortul solistului și al instrumentiștilor.
Asta nu înseamnă că apreciez penibilii domeniului, cum ar fi Dani Mocanu. Nu îmi plac tiganelile și nici prosteala pe care o consideră ei "șmecherie".
Ceea ce ascult eu, sunt formații pentru evenimente, cu studii în muzică, dar care cântă manele.
Lăutăreasca nu mă încântă, doar zona manelistă veche îmi e pe plac.

| Drimmero a răspuns:

Sunt fan muzica machedoneasca, la petreceri se mai baga si manele, lautaresti de se anima atmosfera, e suficient sa existe un betiv al serii care sa dea tonul la dans pentru toata lumea, mai intai se rade cu hohote, apoi te bagi si tu la o hora eventual, cu astea curge mai bine bautura pe gat, iti dau o alta stare, in bine.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Fiecare unde isi are rostul.

| SilentRain a răspuns:

Nu

| SG1995 a răspuns:

Unele da, altele ba.

| Ineys a răspuns:

Da, de ce nu?
Muzica e muzica si gusturile nu se discuta, dar sa critici un gen muzical pentru ca nu-ti place tie sau sa aduci vorbe urate, arata doar cat de ingust la minte esti.

| RoCkKiD a răspuns:

Nu cred ca intelegem acelasi lucru prin lautareasca dar da. Nu ratez nici un live. happy

| troleibuz explică (pentru RoCkKiD):

Ce intelegi prin muzica lautareasca?

| RoCkKiD a răspuns (pentru troleibuz):

Ce ne baga Dinescu la emisiune pe TVR.

| StrongHeart a răspuns:

Nu imi plac manelele, cred ca te fac mai prost.
Muzica lautareasca(veche) nu ma deranjeaza.

| CleanHeart a răspuns:

Muzica lautareasca nu
Daca e vorba de manele vechi, ascult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi scarba de acest gen muzical

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îmi plac doar câteva manele vechi și 2-3 melodii lăutărești.
Îmi plac, deoarece sunt ritmate și îți oferă o dispoziție bună. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu imi plac manelele pentru ca nu rezonez cu valorile promovate iar versurile mi se par puerile, pot ajunge sa le tolerez atunci cand vad ca au un impact pozitiv asupra starii de spirit a persoanelor care inseamna ceva pentru mine.

Muzica lautareasca imi da dureri de cap, parca si bormasina este mai armonioasa. laughing Totusi, intentionez sa frunzaresc ceva muzica lautareasca veche.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Nu, pentru că m-am plictisit de muzică diferită dar aceleași versuri ( am bani, am masini, etc ).

Răspuns utilizator avertizat