| chonnylove a întrebat:

Cum poti deveni cantaret in Romania? Dupa ce vad la TV, mi se pare nasoala industria muzicala din Romania. E plin de pitipoance cu un kil de machiaj.Nu vreau sa ma laud, dar am o voce foarte buna si nu are rost sa ma prefac modesta cand e adevarat...si pot dansa foarte bine(funky jazz). Pitipoancele de la TV ma dezgusta. Industria muzicala din Korea este un exemplu. Acolo, dai auditie, daca esti acceptat, te antrenezi cativa ani si in final debutezi intr-o trupa. Daca as fi fost coreeanca, as fi intrat de mult la auditii. Dar in Romania nu exista asa ceva... pile, spagi etc. Eu nu mai stiu ce sa fac.Alta optiune nu mai am decat sa ma mut in alta tara, sau eventual sa las talentul si sa hotarasc sa fac altceva. Totusi, nu pot pentru. ca ar fi o risipa daca nu as face nimic cu tot talentul pe care il am si pe care milioane de oameni nu il au, pe cand pitipoance care nu pot canta apar la toate emisiunile. Daca nu esti curva/pitipoanca, in Romania nu ai ce face cand vine vorba de industria muzicala.Asta e concluzia pe care am tras-o. Voi ce ziceti? As putea sa ma mut in alta tara si sa incerc acolo? Sau sa ma las de tot si sa planific sa devin chirurg(LOL)?

5 răspunsuri:
| alexandra0000009 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa plecam in Coreea (LOL) si eu.Totusi daca ai talent poti merge la concursuri gen rom au talent si poate cu noroc poti merge mai departe.Totusi sunt f norocoase acele fete din Craiova care au ajuns in Coreea.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urăsc să spun asta, dar ai dreptate. sad
Din păcate deja ți-ai enumerat opțiunile. Ori te faci chirurg, ori zbori în altă țară.
Cele mai căutate genuri muzicale în țărișoara noastră sunt manelele și muzica de club (vezi piesele analfabetei Inna și alți „artiști" de genul).
Cu jazz nu poți face prea multe, numai să cânți într-un local și să câștigi regulat bani. Dacă vei scoate albume nu se vor cumpăra aici, pentru că nu se ascultă și în general în România muzica se „cumpără" cu 2-3 clicuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am urmat sfatul tau si nu a merssadcrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ai putea sa te muti in alta tara. Dar si aici in Romania poti deveni cantareata dar ca sa poti fi o cantareata trebuie sa mergi la lecti de canto sa cunosti notele muzicale si tot ce iti trebuie ca daca nu faci lecti de canto poti tu sa orice vedeta vrei in orice tara si trebuie sa ai ureche muzicala nu doar voce. Eu cred ca daca te duci in alta tara tot cu greu vei ajunge cantareata.

| chonnylove explică:

Omg. ma refeream la dansul funky jazz. doamne ce stewpid people. stiu sa cant orice, btw. not your stewpid ordinary romanian girl who can't sing laughing