| BeFree a întrebat:

Ce parere aveti despre industria muzicala din Romania?

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Avem o industire muzicala super. Da` super rau de tot.In afara de trupe legenda gen Iris, Compact, Voltaj restul sunt praf rau de tot. Mi se pare o prostie ca prefera sa cante in engleza si nu in romana. E prea comercial. Miroase a plagiat in piesele Innei si ale Elenei Gheorghe.Sa zic cum canta live?:|Nu pot, e prea traumatizant
Xonia, Inna, Cream, Andreea Banica/Balan sunt horror.Mai bine te arunci intr-o fantana decat sa le asculti "live". Ele cred ca daca ne arata ca tate siliconate si posterior din Playboy nu mai suntem atenti la cum canta si mai ales la ce canta
Wai am uitat de Bambi.
http://www.youtube.com/watch?v=wvueIRGywLE
http://www.youtube.com/watch?v=xSlhftbktWc&feature=related
Oribil.Ar trebui sa existe o limita in a plagia.Asta e plagiere in nesimtire
Eu ma intorc la Vescan

| Psihiatra a răspuns:

E o porcarie! Ishi bat joc! FAce un dj(ca numa` de ashtea sunt)un ritm pe pc, gaseste o pitzipoanca virgula care zice 2-3 cuv pe engleza sa para inteligenta, acele cuv le baga de 3-4 ori si iese mega-hit! Mi se pare ca`si bat joc pur si simplu.Acum oricine devine megastar peste noapte.Acea muzica zic ca e destul de ok sa o auzi la un club, dar nu non-stop la radio, la tv.DE aceea eu am cam renuntzat sa asc muzica la tv.Asc. muzica mai veche.Apropo...ai observat ca nu exista videoclip in ziua de azi sa nu ii lipseasca cate o fotomodeala(tongue suna mai dur asa ) mai mult dezbracata decat imbracata?raised eyebrows

| pwp a răspuns:

Numai e muzica romaneasca ce a fost o data, ca formatii gen 3sud-est, bambi, andre, voltaj, A. S. I. A, blondy, animal x, o-zone, pops.
acum se promoveaza fetele care arata bine, dar nu au nimic in cap.gen inna, silvia, ruby, alexandra stan.
nu stiu cum va ajunge Romania!

| BeFree explică:

Fata de acum 4-5 ani sa zicem crezi ca muzica a "evoluat"sau din contra a regresat?

| BeFree explică:

Am ramas tampit (dar mi-am revenit) cand am auzit melodia lui Inna
Fly like you do it
like you're high
like you do it
like you fly/try
like you do it
like a women...

brrr. deci ca sa nu zica unii ca fac misto de muzica am apelat la Domnu'Google Translator( nu ca nu as stii engleza da el e acreditat tongue ) el zice asa:Zbura ca o faci ca esti mare ca tine faci ca tine zbura / încercaţi ca o faci ca o femeie[mda nu e prea destept ( nu a auzit de acorduri)] ma rog...
Inna e cool keep up the good work( eu ma intorc la Scorpions )