| Elenutxz19999 a întrebat:

Cum poti sa-ti dai seama daca o trupa e satanista? Poate ca ea nu are simboluri care sa-ti atraga atentia si ea totusi sa fie...

Răspuns Câştigător
| BRabbit a răspuns:

Dupa mesajele pe care le exprima prin muzica, tatuaje si genul pe care il canta. Daca e o trupa si canta orice fel de metal e prin definitie satanista:Slayer, Disturber, Slipknot, Metallica, Ghost(la ghost este foarte vizibila faza cu satanismul)si altele.O modalitate ar fi sa vezi tipul de fani, organizarea concertelor, viata personala si in ce fel de festivaluri apare trupa respectiva.
Funda? puppy dog eyes

| Elenutxz19999 explică (pentru BRabbit):

De BVB ce zici? Intr-un concert de-al lor am vazut pe o boxa de 5 ori numele lor care forma o pentagrama, dar toti fanii lor sustin ca nu sunt...

| MaskOfSanity a răspuns (pentru Elenutxz19999):

Nu sunt. O fac pentru spectacol, la fel ca Marilyn Manson.

12 răspunsuri:
| LittleMønster a răspuns:

După versurile cântecelor.

| KristalPop a răspuns:

Black Veil Brides şi One Direction sunt unii.

| MaskOfSanity a răspuns:

Întrebarea ta îmi aduce de Stairway to Heaven. Nimic nu mă mai miră când vine vorba de îndoctrinare.
O trupă care vrea să promoveze satanismul, o face pur şi simplu. Nu înţeleg de ce ar folosi mesaje sau simboluri ascunse. Multe astfel de trupe merită totuşi ascultate, cel puţin datorită instrumentaţiei. Asta dacă al tău creier nu se lasă spălat prea uşor.

| Elenutxz19999 explică (pentru MaskOfSanity):

Aici ai dreptate! De exemplu si Metallica ar fi dar nu as putea sa nu o mai ascult chiar daca stiu ca e periculoasa

| MaskOfSanity a răspuns (pentru Elenutxz19999):

Metallica sunt satanişti? Ascultă Gorgoroth şi vorbim după.

| Elenutxz19999 explică (pentru MaskOfSanity):

Dar de Rolling Stone?

| Elenutxz19999 explică (pentru MaskOfSanity):

Si i-am ascultat si clar sunt

| MaskOfSanity a răspuns (pentru Elenutxz19999):

The Rolling Stones?
Mă, am impresia că cineva ţi-a spălat creierul rău de tot. Doar pentru că o trupă are melodii ale căror versuri fac referire la iad, nu înseamnă că e satanistă.
Aşa că, încetează să mai fii cretină şi să crezi că tot ce zboară se mănâncă.

| XBrunetteX a răspuns:

Depinde de muzica pe care o canta. Daca versurile sunt "sataniste"cum ai zis, atunci cred ca si trupa e thinking

| Elenutxz19999 explică (pentru XBrunetteX):

Pai da dar uneori au mesaje ascunse si nu le poti observa usor si-ti dau ex de o trupa cum ar fi LED Zeppelin