| LeonardRoller a întrebat:

Care este cea mai satanista trupa?

Răspuns Câştigător
| Crisis a răspuns:

Nu exista cea mai satanista trupa si nici nu poti sa clasifici trupele dupa criteriul asta, dar pot totusi sa te ajut.
Dupa parerea mea "cea mai satanista" trupa este Deicide. Solistul e satanist, a incalzit o cruce si si-a pus-o pe frunte [intoarsa fiind], si am auzit ca i-a pus baiatului lui numele Lucifer.
Mai sunt Gorgoroth si Dark Funeral care ziceau ca-s satanisti traditionali. Majoritatea celor care canta death metal sau black metal nu sunt satanisti, sunt anti religie, iar cu ajutorul crucilor intoarse, a pentagramelor si a atitudinii de satanisti isi exprima ura fata de crestinism. Un exemplu ar fi Dimmu Borgir.

10 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Blaxy Girls.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Bogdanux):

Blaxy bitches

| Bogdanux a răspuns (pentru Woodenpints91):

Sau.Anul trecut au venit la zilele orasului meu [rahat nu gluma] si strigam cu niste amici la ele sa-si dea jos textila sau sa faca streaptease.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Bogdanux):

Păi la altceva nici nu sunt bune laughing. De fapt, nici la streaptease, că au niste feţe în ele de-mi vestejesc OOle

| Bogdanux a răspuns (pentru Woodenpints91):

Nici nu mai stiu cum arata.Da-le-ncolo.

| Pralină a răspuns:

Hells Rock Club.

| TypeInterestingNicknameHere a răspuns:

N-am mai auzit sa clasifici o trupa dupa "gradul de satanism" XD.Trupele care instiga la satanism sunt in general cele black metal : Blasphemy,Beherit, Burzum, Archgoat, Dimmu Borgir etc.

| CookiieM a răspuns:

Cannibal Corpse

| CatInTheHat a răspuns:

Chiar ai intrebat asta? :]]]]=]]]
O doamne, daca as fi eu sa nominalizez ar fi: Silencer [ un simplu search pe google image ar clarifica situatia], Sargeist, Behexen, Mayhem :]] ( nu le numesc mai sataniste ci mai iesite din comun la acest capitol).
Dar desigur ca cea mai satanica trupa e aceea din prostia aia de serial, Pariu cu viata parca?

| LostInDarkness a răspuns:

La la bandlaughing