| miss_2845 a întrebat:

Cum sa imi fac prietenii sa nu mai asculte manele, bleah nu le suprt :-W
{unii din ei big grin}

Răspuns Câştigător
| Africanwitch a răspuns:

Sa le arunci telefonul la km departe! De obicei asa se asculta manelele. Nu stiu aia ca s-au inventat castile? Nu, ca sunt primitivi.
Trecand peste asta, incearca sa le pui niste muzica buna(orice in afara de house, pp ca manelele nu se pun) sa vezi daca reactioneaza... Daca nu, nu are rost ca sunt nesimtiti!
Si totusi nu inteleg de ce ai tu asemenea prieteni... Stiu ca nu i-ai ales dupa criteriul asta, dar cand esti obsedat de muzica nu cred ca as rezista.

10 răspunsuri:
| madia a răspuns:

Fa-ti alti prieteni care nu asculta ( ii poti pastra si pe astia manelisti), nu cred ca le poti schimba gusturile muzicale.

| louis3 a răspuns:

Nici eu nu ascult manele, pur si simplu nu le suport.Ca sa schimbi pe cineva doar pentru a fi acceptat, integrat mi se pare o prostie, poate asa zic si ei despre tine"cum o potem face sa asculte manele?"

| mhg a răspuns:

In primul rand "elyutzapisicutza" da-i dovada de o nesimtire mare, eu una doar din obligatie am ascultat o manea (de ex banchetul care urmeaza sigur o sa fie si o manea ca dehh, oricum sigur o sa ies afara din local pentru ca pur si simplu nu suport), in rest fara suparare nu am ascultat, pentru ca nu imi transmit nimic milogelile alea. Pe cand melodiile rock, chiar si alte genuri, transmit ceva, frate! Eu una ascult foarte mult rock si apoi pe locul 2 trance. Cum poate tie ti se pare urat un gen de muzica asa poate si noua, celorlati, ni se par manelele. In concluzie : Manele imi sunt egale cu incultura.

In al doilea rand referitor la intrebarea ta "miss", eu zic sa ii lasi sa asculte ce vor si eu mai am unii colegi care in clasa care pun muzica la telefon, la maxim ca altfel nu se poate )X si na ca pun manele ( doar unii ) si atunci pe moment ori ies din clasa, ori imi pun castile, dar la tine totusi e mai incurcata problema avand in vedere ca iti petreci timpul cu ei. thinking
Oricum de schimbat nu ai cum sa-i schimbi decat daca vor hotari ei acest lucru. btw. te apreciez ca NU asculti manele happy

| mhg a răspuns:

Care in clasa pun muzica la telefon *

| Africanwitch a răspuns:

@elyutzapisicutza: Si uite cum iese prostia ta la iveala... Ce crezi ca daca traim in Romania ascultam toti manele? Stupid pana la cer si inapoi! Mai bine lasa oamenii care gandesc limpede in pace decat sa ii dai dracu!
Piei, tiganca!

| Ancutsa a răspuns:

Buna!

Fiecare asculta ce-i place. nu-i poti impiedica daca manelele sunt preferintele lor!
Asta este. traim in Romania!

| ChocolateDroid a răspuns:

Nu poti sa ii obligi. Fiecare cu gusturile lor.
In schimb poti sa le spui ca tie nu iti plac manelele, si sa incerce sa nu mai asculte in preajma ta manele. Incearca sa gasesti genuri de muzica care sa va placa tuturor. In rest, fiecare asculta ce ii place. Multumeste-te ca nu asculta alte ciudatenii de muzica. Succes! Funda?

| lora3u a răspuns:

Nu poti obliga pe nimeni sa asculte ce iti place tie. Daca ei atata minte au (cat sa asculte manele ) e treaba lor, lasa-i in incultura lor ...ca doar asa e "Romanica" noastra.winking Nici eu nu suport manelele, pentru ca in primul rand nu se poate numi muzica genul asta... e o tiganeala, o prostie!
In general, manelistii is niste analfabeti, habar n-au sa lege 2 propozitii. Eu evit si persoanele care asculta manele, pentru ca de obicei nu prea ai ce sa discuti cu astfel de persoane...

| Georgiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Bai... da-va undeva ca eu nu cred ca nu ati ascultat niciodata maneleoh go onoh go onoh go on.ma lasi? asta ii un trend ca bleAh.manele-mi se face rauoh go onyo nu cred ca nu ai ascultat nici o manea. Daca vrei un raspuns fi atenta: roga-i sa nu mai asculte manele in preajma ta; pentru ca tu nu le poti modifica gusturile numai pentru ca tu nu te simti bineoh go onoh go onoh go onlaughinglaughinglaughinglaughinglaughingasa ca...SOARTA

| valentina033 a răspuns:

Pur si simplu daca nu vrei sa le mai asculti baga mainile in urechi...hee hee