| Mary_8762 a întrebat:

Cum sa invat sa cant la chitara sau sa cant din voce de la varsta de 3 ani cant dar nu sunt sigura ca am voce am intrebat-o pe mamai-mea si a zis unpik eu cred ca a spus unpik dar de fapt cred ca nu am deloc a zis asa ca sa nu ma supere eu asa cred ce sa fac eu ador muzicacrying?sad

2 răspunsuri:
| Mihaelaa98 a răspuns:

Sa sti ca si eu ador muzica cand eram mica vroiam sa devin cantareata
eu sic sa iti iei o chitara si sa-ti incepi viata de cantareata sau pur si simplu cautati o trupa rock in revista popcorn supune o gramada de trupe care nu au chitaristi
si daca vrei sa canti rock iti trebuie o chitara acustica cred ca poti invata de aici ceva :-? http://cursuridechitara.blogspot.com/......0G%20C%20D :X

| BlackVeilBrises a răspuns:

Trebuie sa canti mai mereu pentru ca in timp vocea ta ti se lucreaza si asa poate maine poimaine te vezi pe scena, iar daca ai chitara cauti in orasul tau locuri unde se fac cursuri dar iti zic ca iti va cere sa canti si din voce, eu sunt la cursuri de chitara de un an si asa mi se intampla si mie!