| FashionVictim93 a întrebat:

Doresc sa invat sa cand la chitara clasica, am 18 ani credeti ca este prea tarziu pentru asa ceva? ..Doream sa stiu daca as merge la lectii pentru a invata sa cant la chitara trebuie sa am chitara personala sau are el si ma poate invata cu a lui. Momentan nu am banii necesarii pentru achizitionarea unei chitare dar am de gand in max 3 -4 luni sa imi iau una dar nu mai am rabdare si as dori sa incep lectiile. Ador muzica si in special instrumentele, chitara clasica, pian si tobe.Nu am voce si de aceea as dori ceva instrumental ..Va rog ajutati'ma.Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| GoldCobra a răspuns:

Niciodata nu-i prea tarziu. profesorul la care o sa merg eu zice sa nu-mi iau chitara doar dupa 1-2 luni de ore, ca poate nu am talent si sa no iau degeaba. deci mai bine vorbesti cu un profesor, iei ore si apoi veizi daca te pricepi. bafta!

| FashionVictim93 explică (pentru GoldCobra):

Mersi pentru sfaturi. as dori sa te intreb cam cat costa o lectie? si de cate ori pe saptamna mi'ai recomanda sa fac?

| GoldCobra a răspuns (pentru FashionVictim93):

Pai cam 2 ore pe saptamana, una face cam 15 lei. intra pe siteul : www.the-guitar.ro pe siteul asta am gasit multe sfaturi bune.

3 răspunsuri:
| EFE21 a răspuns:

Buna >big grin