| PaTTy_3342 a întrebat:

Cum se compun cantecele? cateva sfaturi.
Am cateva de cand eram mica, si as vrea sa le imbunatatesc. Multumesc! big grin

Da, stiu ca trebuie sa sune bine, blah blah... mai amanuntit

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...
1.trebuie sa simti muzica
2.trebuie sa gasesti versurile(rimele)
3.sa ai incredere in tine
4. daca ai o poezie care iti place o transformi in cantec dar trebuie sa mai schimbi ceva
5.sa ai voce ca sa poti canta cantecul
6.si cel mai bun sfat sa te inspiri de la natura
natura iti ofera inspiratie si sanatate.
vai vai ce a ajuns net-ul asta o sa ajungem sa mancam si online. success!

cu placere!

3 răspunsuri:
| PaTTy_3342 explică:

Country... cu o chitara si vocea mea big grin

| soare a răspuns:

Pai depinde de ce gen vrei sa fie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mai punele langa ele inca niste versuri si apoi daca ai chitara canta cantecul odata cu chitara si vezi ceti iese mai ridicat canta la chitara sau mai jos!
depinde daca vrei sa fie cantry trebuie sa canti sus
:d dar eu nu am chitara eu cant foarte frumos sunt la olimpiada dar eu cant la pian si mi se pare ca suna bine cantata melodia si la pian ca pianu face o armonie si o sa-ti placa mult dar nu uita sa crezi mereu ca poti mai uitate pe site-uri sa vezi cum se canta apoi ia sfaturi de la vedete... si ai sa reusesti :d
daca nu cum vrei tu happy