| anonim_4396 a întrebat:

Cum vi se pare combinatia dintre muzica clasica si metal:https://www.youtube.com/watch?v=lPvqH9ZCbGo?

7 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Da nu-i ceva nou. Majoritatea melodiile de acolo le știu. Mie-mi plac ce fac ăia de la Dark Moor cu muzica clasică, și că bagă pe chitară bucăți care au fost compuse pentru cu totul alte instrumente.

| anonim_4396 explică (pentru Wøodenpints):

Exista si neo-clasicism metal. Si sigur ca nu e ceva nou, deoarece vorbim de muzica compusa acum cateva secole in Evul mediu, dar sunt al naibi de bine pe chitara.

| Ineys a răspuns:

Inventiva. Si destul de greu de practicat, sa fim sinceri, nu oricine e in stare sa cante muzica clasica.
Uite aici, ceva de genul, preferata mea. :))
https://www.youtube.com/watch?v=MZuSaudKc68
E pur si simplu genial.

| anonim_4396 explică (pentru Ineys):

Il stiu video-ul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Strica frumusete de muzica cu chestia aia, mie nu imi place.

| Dragosdoar a răspuns:

E buna, depinde cu si cu ce stil de metal il combini, ca deca o combini cu extrem metal-ul iese un mare...

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Ceva nou merge cat de cat