| Bianca3012 a întrebat:

Daca am un proiect despre muzica din Statele Unite, ar fi potrivit sa dau detalii despre genuri sau mai degraba ar trebui sa ma axez pe artistii celor mai populare genuri muzicale in State?

1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Poti sa mergi pe evolutia genurilor pe care le acoperi si sa mentionezi doar artistii mai proeminenti si ce au adus ei nou. Astfel scrii o lucrare de sinteza, darca mergi pe artisti va semana mai mult cu o lista, chiar daca specifici cum s-au influentat unul pe altul