| KlaudiuRad a întrebat:

Daca cresc volumul unei melodii in Audacity asa de tare incat se face clipping mult la melodie si are +3 DB peste 0, ca sa se auda mai tare pe telefon, pot distruge difuzorul telefonului?

Răspuns Câştigător
| Wøodenpints a răspuns:

Poți distruge difuzorul telefonului și dispoziția celorlalți care sunt nevoiți să-ți suporte cârâiala.
Dacă vrei să se audă tare și clar ia-ți un telefon care să suporte muzica în format FLAC. Sau niște boxe portabile.