| AnonimMareMareMare a întrebat:

Daca imi inconjor microfonul de studio cu burete acustic, mai pe scurt, izolator fonic, se va pierde din ecou in timpul inregistrarilor sau trebuie toata camera izolata?

4 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Indicat e sa izolezi toata camera, microfonul nu e de ajuns ca sa ai calitate de studio, indiferent cu ce sau cum il izolezi.

| AnonimMareMareMare explică (pentru antimulte):

Si daca mi as face un minicort cu paturi? (camera e mult prea mare pentru a fi izolata)

| antimulte a răspuns (pentru AnonimMareMareMare):

Dimensiunea incaperii conteaza mai putin, calitatea izolatiei face diferenta. Nu stiu dacamerge si cu un cort, incearca, eu unul nu am mai auzit de ideea asta.

| Simpatic a răspuns:

Mai exista o varianta si anume exista un fel de sita am vazut de mare dimensiune, ovala care se pune cumva in jurul microfonului.
nu stiu insa cat de eficienta este, cel mai eficienta ramane camera izolata.