| sergiu2525 a întrebat:

Daca platesc pentru un beat de pe youtube, care e diferenta daca il fur? adica oricum nu il va gasi, mai ales beatul fiind facut de americani(presuspunand ca ma postez pe youtube facand mixtape)

1 răspuns:
| SuperCoolDude a răspuns:

O sa ti se ia gatu' pentru copyright, materialul va fi fortat spre stergere sau daca nu,esti obligat (frumos daca e cazul) sa mentionezi ca beatu' nu-ti apartine si ca faci mixtape, dand credit celui care a creat instrumentalul. Diferenta e ca ii faci bani americanului daca il cumperi, daca nu. bafta ta, exista youtube downloader, mixezi putin beatul si poate treci de filtrul copyright. Mie unu mi l-a gasit, chiar si editat, ca apartine lui Necro Beats, asta dupa ce am inregistrat si uploadat. Youtube vede tot. aparent. E decizia ta, daca vrei sa fii cinstit sau. istet.