| KALASHER a întrebat:

Salut TPU,am facut un beat, acum am fisierul in mp3.As vrea sa inregistrez o piesa, cu vocea mea pe beat.Mentionez ca am tot echipamentul necesar si am nevoie de un program cu care sa pot inregistra beatul si vocea in acelasi timp. Funda

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Incearca cu Audacity. Nu stiu daca te poti inregistra simultan cu piesa, dar poti imprima vocea in program cu melodia dupa care canti (pe care o asculti in casti). Softul va inregistra doar vocea cu echipamentul tau, apoi beat-ul si vocea vor putea fi suprapuse in Audacity si asa creezi piesa dorita.

| KALASHER explică (pentru dannyel86):

Mersi,am reusit ce mi-am propus!

1 răspuns: