| aassddffgghhjjkkll2277 a întrebat:

Dau funda!☺de foarte mult timp vreau sa ma apuc de pian si de canto.La pian nu pot canta cu ambele maini.pur si simplu nu pot sa cant diferit cu mainile si nu stiu ce sa fac. vreau sa fac lectii de pian dar nu stiu absolut nimic(partituri,note, etc)Dar astea se pot invata..Sa ma apuc sau nu? Iar la canto mie mi se pare cs, cant frumos dar imi este rusine sa ii arat cuiva cum cant ca sa imi spuna daca sunt sau nu buna.si imi e rusi e sa le zic parintilor ca vreau sa cant pt ca ei cred ca nu stiu sa cantdar eu iu besc sa cant si nu stiu um sa le zic si nici nu prea stiu daca am talent..la 13 ani e cam tarziu sa ma inscriu la canto si pian? Astept sa imi raspundeti

Răspuns Câştigător
| blitzenn21 a răspuns:

Nu e tarziu sa te apuci de nici una dintre ele. la pian tot prin exercitiu o sa ajungi sa poti canta "diferit" cu ambele maini. poti sa incepi sa le faci pe ambele in paralel si sa te hotarasti dupa 2-3 luni daca sa continui cu amandoua, sau doar cu una dintre ele. spune-le parintilor, sau unuia dintre parinti...