| AnDr3D33aLoV3 a întrebat:

Dau test la muzica, recapitulare din clasa a 9-a. Ce ar trebui sa stiu(mi-am pierdut caietul)?

4 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Si e greu sa ceri sa-ti imprumute cineva un caiet...

| Vegetariana a răspuns:

Pai ar cam trebui sa stii : Reprezentarea grafica a sunetelor pe portativ, despre Gama( definitie, caracteristici principale ale gamelor minore si majore)Formarea gamelor majore cu # (diezi) si cu b (bemoli) si odinea lor pe portativ, alteratiile in muzica, despre masura 2/4, 3/4, 4/4, patrimea cu punct, durata notelot muzicale, pauzele muzicale, despre sincopa si contratimp si intervale.
Asta este ce am facut eu anul trecut, cls a IX - a, o ora pe saptamana.winking

| AnDr3D33aLoV3 explică (pentru Vegetariana):

Pai ma refeream despre compozitori si opere, ceva in genul acesta.

| Vegetariana a răspuns (pentru AnDr3D33aLoV3):

La mine in caiet e doar Nunta lui Figaro de Mozart, in rest am cantece de copii, sunt profil pedagogic.Am incercat sa te ajut.winking