| Maopiscopulesculeandra a întrebat:

Ce ar trebui să învăț pentru test inițial la Franceza clasa a 8-a?(Adica ce s-a făcut în clasa a 7-a pentru ca nu mai stiu si nici nu mai am caietul)
Multumesc!

1 răspuns:
| UnNumeScurt a răspuns:

Regulile de citire, alea ''au=u; ph=f ''. Si timpurile presupun, prezent, trecut, viitor. Si sa stii sa iti caracterizezi familia, si pe tine. Dar ar trebui sa stii din ce dai testul, nu v-a spus profesorul? Daca vrei da-mi mesaj privat si incerc sa te ajut, la franceza sunt destul de bun big grin