| warGRave a întrebat:

Dc toata lumea spune ca cedry2k este nu stiu ce.am asculat niste piese,are o voce de ma sperie, ragusita si enervanta, iar versurile nu mi se par ca te "educa" asa cum spun unii.

Răspuns Câştigător
| MauriceCorelli a răspuns:

Da' ce, ai vrea sa aiba voce de panseluta sau ca a lui Drake? E redundant sa te plangi de vocea omului la rap, nu esti profesor de canto si nici Adi Despot, sa jurizezi. Daca ai fi atent la oamenii de peste 30 de ani, care au fumat mult (iar Cedrea a fumat zdravan) toti au vocea "infricosatoare", harsaita putin.

Conteaza ce zic unii? Asculta-l pe acel Cedry2k care nu canta muzica bisericeasca, pe acel Cedry2k care adapta poezii de Baudelaire intr-un mod magistral, canta cu VD "Rechini", sau acel Cedry2k de pe "K-Outro", desi are cateva piese bune si pe ultimul album.

Cred ca tu nu asculti suficient de atent unele versuri, sau extragi doar invatatura "bisericeasca" si duhovniceasca din versuri. Toti se apara, agresand cealalta treaba. Live and let go, omule. Asculta mai atent, nu te grabi sa pui deja intr-o categorie anumite tipuri de muzica, e grav.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MauriceCorelli):

Crezi ca daca ii scrii romane o sa inteleaga ceva?
Si asa e pe mana Innei si a lui Alex Velea, de ce te chinui?
e pierdut

| warGRave explică (pentru anonim_4396):

Stai linistit, ca nu ascult alex belea sau bășInna, am intrebat doar dc e atat de tare cedry2k,plus ca eu sunt cu rocku mai mult