| anonim_4396 a întrebat:

De ce a asculta rock, e "cool"? Sau de exemplu, cand unul intreaba pe altul de o formatie rock si greseste putin, celalalt ii zice "wannabe" parca...
Ce e asa interesant? Muzica nu e muzica pentru voi? Chiar din orice subiect trebuie sa va certati?

12 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Rockul nu-i cool iar de obicei când cineva zice că-i fanul unei formații și îi zice /scrie numele greșit se cam vede că e wannabe.
Adică cât de cretin să fi să zici că Metallica e formația ta favorită și să-i scrii numele Metalika sau Metalik.

| Sἶrenἶa a răspuns:

Nu ca e cool...

da eu de exemplu simt rocku`...pur ssh simplu
am askultat si eu manele mai demuuuult
si m-am lasat de ele pentru ca...%^$%#$?@#@#^%!@!@@**(*((&*%^$%@#$@

intelegi laughing

deci in rock, eu imi exprim sentimente si alte chestii

.

\m/

| Sἶrenἶa a răspuns:

Si in plus, in manele nu stiu ce e de invatat...straight face thinking
adica la petreceri sau nunti de astea...merg
da ca sa le ascultam acasa...nu prea are rost
la unii poate provoaca orgasm auditiv
da nu prea...

| TheDarkEmpire a răspuns:

E "cool" pentru pustani; nu ai rang de imparat daca asculti rock.De obicei astia care asculta si habar nu au cine canta sau macar respect pentru formatie scriu numele de-a-n pixu.
Nimic interesant aici.Muzica e muzica pentru noi si zgomot pentru altii.

| Bogdanux a răspuns:

Asculti rock daca te reprezinta si il ai in sange, atunci e "cool". Atunci cand asculti ca sa fii si tu la moda dupa nu stiu cine, sau vorbesti porcarii cum ca trupa X e cea mai tare trupa rock din toate timpurile (trupa X = trupa de rahat), te poti considera poser.Nimeni nu se naste invatat, e adevarat, dar nu prea suport prostia ridicata in slavi.

| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns:

De acord cu FucktheSystem,rockul nu este cool, astae ideea daca vrei sa fi mai cool du-te sa asculti muzica cool, este normal ca daca tu te consideri fanul unei formatii sa-i sti macar numele!

| chokingvictim a răspuns:

Ironia e ca toti care sunt cool asculta aceleasi trupe care le stie TOATA LUMEA(inclusiv tata) si cred ca sunt altfel/diferiti.nu vad diferenta in unu care asculta numai metallica, iron maiden, black sabbath si unul care asculta decat toate porcariile astea dance de la televizor.serios.e acelasi lucru.asculta ce i se baga pe gat.

| AndutzaAndu a răspuns:

Eu cred că rock-ul e un gen de muzică (,) ca oricare altul. tongue
*hai, aștept înjurăturile laughing devilbatting eyelashes*

| Skylar a răspuns:

Oriunde ai fi auzit acea replica, este probabil folosita de cei care acuza o mare de oameni cu potential fiind la inceput, nestiind sa ii sustina.Ideea e ca nu genul de muzica trebuie sa defineasca omul, ci muzica in sine.

| zentarim a răspuns:

Pentru ca rock-ul a fost creat sa fie cool, rock-ul a calcat in picioare absolut orce trend de 2 lei de-a lungul timpului si inca calca in picioare alte trenturi ieftine care apar dupa noapte si dispar dupa vreo 3 ani. Rock-ul, legenda care este, a trecut testul timpului mai bine ca oricare alt stil muzical. Rock-ul ESTE ESENTA SUPERIORITATII, nu numai prin muzica, si prin concept, prin idee, prin acea idee care a devenit institutie, apoi legenda! Rock-ul este muzica zeilor!

| zentarim a răspuns:

Pentru ca rock-ul este VOCEA MULTUMIRII de sine, the voice of contention, asa cum zice si piesa asta: http://www.youtube.com/watch?v=fKATVe2YyD0

| BubuMaria a răspuns:

Daca cineva asculta rock, asculta din placere nu ca este cool. E o stare de spirit, ca daca nu iti place soarta, nu vei asculta niciodata. Dar muzica rock (ma refer la rock clasic ) este muzica de calitate cu trupe care au intrat in istoria muzicii si vor fi celebre multi ani de acum in colo. Adica nu poti spune ca AC/DC, Bon Jovi, Aerosmith, Gunns'n'Roses, Queen, Pink Floyd, INXS etc ca vor iesi din istorie. Asta e muzica de calitate nu ca muzica din ziua de azi, adica ce asculta toate pitipoancele.