| PunkBuster a întrebat:

De ce credeti ca Nickelback nu sunt asa de bine vazutiin lumea muzicii?

6 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=4OjiOn5s8s8
Iubesc melodia asta!
Și nu-mi pasă de cum sunt văzuți ei în lumea muzicii atâta timp cât eu îi ascult de plăcere.Sunt geniali, și mai ai și niște vedeoclipuri bune.
Sincer, credeam că toți îi plac.Adică, știu multe persoane care ascultă. :-?
Baftă.

| Sociopat a răspuns:

Au melodii prea simple si care se aseamana.Multi sunt gelosi ca-s populari si au succes cu melodii de tot rahatu, sa zicem.

| TheStory a răspuns:

Ar trebui sa mai lucreze la versuri.

| c0ton a răspuns:

Pai majoritate melodiilor sunt la fel si is scurte

| BlueViP a răspuns:

Pentru ca nu canta ce se vine si nu fac videoclipuri cu poponete la vedere.

| Weyland a răspuns:

Totul face parte din două fenomene din cultura umană:

1. Orice lucru mediocru care este supra-celebrat va face faţă reacţiilor negative a anti-celebrări pentru a-i contraataca popularitatea.

2. Gândire colectivă (oierească). Oamenilor le place să urască lucruri pentru că şi alţii o fac. Ei compun cât de mult displac ceva bazat pe câţi oameni din jurul lor fac acelaşi lucru.