| Balonaseplutitoare a întrebat:

Cum se lanseaza o persoana in lumea muzicii?
De la ce varsta credeti ca ar trebui,
de ce ai nevoie si restul
Multumesc

Răspuns Câştigător
| Mariu0699 a răspuns:

Poti incepe in a face muzica pentru tine, adica inregistrezi o piesa si ca inceput pot sa o pui pe FB sa vada prietenii tai, prin urmare pui piesa pe YT si de acolo dai share-uri si astea. Altfel prin a te a face cunoscut (prin zona ta) te duci sa canti in cluburi sau vezi tu unde. Cand vei fi putin mai "mare" (ma refer cand esti putin mai experimentat cu muzica), poti sa te incrii la talent show-uri si de acolo ei vor vedea daca ai potential si daca te vor accepta. Si pentru talent nu trebuie sa ai neaparat facultate si nu conteaza nici anii, cat timp faci muzica buna e bine.
Stiu asta ca am un prieten si tot asa a facut si i-a mers bine. Incearca, bafta❤️